KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Poslanci podpořili dva dotační programy

17/02/09

Zdroj: MZe

 

 Členové zemědělského výboru Poslanecké sněmovny dnes podpořili poskytování podpory ve formě faktoringu a dotace a garance provozních úvěrů prostřednictvím Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Informoval mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

 

Podle návrhu vzniknou dva nové programy určené k podpoře provozního financování. Program Provoz přinese podporu ve formě subvence části úroků z provozních úvěrů, které jsou poskytovány komerčními subjekty na nákup vymezených vstupů a/nebo zajištění těchto úvěrů, uvedl Vorlíček. Cílem programu je podle něj přispět k řešení přechodného nedostatku vlastních finančních zdrojů na provozní účely u zemědělských prvovýrobců a u podnikatelů zabývajících se hospodařením v lese. Program Faktoring přinese přímou podporu ve formě výplaty finančních prostředků zemědělským prvovýrobcům, která bude částečně sanovat jimi vynaložené náklady za služby faktoringových společností.