KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministr zemědělství pozval všechny své předchůdce k neformální debatě o budoucnosti českého zemědělství

16/11/23

Tisková zpráva — Jedenáct českých ministrů a jedna ministryně zemědělství se dnes sešli na Ministerstvu zemědělství v Praze na Těšnově. Ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) pozval své předchůdce na představení knihy Ministerstvo zemědělství 1938-1989. Neformálně zde diskutoval nejen o historii zemědělství v České republice, ale především o jeho budoucnosti.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo hostit paní ministryni a pány ministry, kteří vedli resort zemědělství v předchozích letech. Že jsme se u společného stolu sešli nejen napříč politickým spektrem, ale i novodobou historií České republiky. Měli jsme hodně témat k rozhovoru a bylo velmi zajímavé slyšet o důležitých krocích uplynulých let přímo od těch, kteří stáli v čele ministerstva i v různých přelomových okamžicích. Každý z nás samozřejmě může mít jiný pohled na věc, neshodneme se ve všem, ale na čem se shodneme je to, že nám na prosperujícím českém zemědělství záleží,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

Setkání pořádaného ministrem Markem Výborným se zúčastnila Milena Vicenová, Petr Bendl, Jan Fencl, Ivan Fuksa, Petr Gandalovič, Marian Jurečka, Jiří Milek, Jan Mládek, Jaroslav Palas, Miroslav Toman, Petr Zgarba.

Ministryně a ministři se dnes také spolu s ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Ladislavem Kudrnou a jeho prvním náměstkem Kamilem Nedvědickým zúčastnili představení knihy Ministerstvo zemědělství 1938-1989. Uvedli ji její autoři Petr Anev a Jiří Fialka.

„Publikace kolegů Petra Aneva a Jiřího Fialky Ministerstvo zemědělství 1938 až 1989 je první knihou, která popisuje historii jednoho z vládních resortů v Československu, a to v širším kontextu. Jde o zpracování problematiky, která měla velké dopady na život společnosti jak v době nacismu, tak především v době komunismu. A která také zásadním způsobem proměnila tvář venkova. Ve spolupráci s dalšími institucemi plánuje Ústav pro studium totalitních režimů v podobných počinech pokračovat,“ uvedl Kamil Nedvědický.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Zařazeno v Aktuality, Zemědělství