KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministr zemědělství: Podpora prezentace práce regionálních zemědělců a potravinářů je důležitá

01/07/23

Tisková zpráva – První prázdninovou akci projektu Poznej svého farmáře, která se dnes koná na Zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou, navštívil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Hlavním cílem projektu je podpořit regionální výrobce a zlepšit informovanost veřejnosti o možnostech nákupu kvalitních potravin. Důležité je také propojení spotřebitelů a farmářů v daném regionu.

„Projekt Poznej svého farmáře je jedinečnou možností prezentace výsledků práce malých a středních zemědělců a potravinářů v regionech. Navíc je na těchto akcích vždy připraven zábavně výchovný program pro rodiny s dětmi, který je zaměřen na zemědělství, lesnictví a problematiku zdravé výživy. Jsem přesvědčen, že je důležité ukazovat dětem, co vše se musí udělat, než se vyrobí potraviny. Lépe si pak uvědomí, že není vůbec samozřejmé, že máme dostatek jídla a že je potřeba si ho vážit a neplýtvat jím,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

Letošní 10. ročník Poznej svého farmáře má novou podobu. Nejde již o akce na farmách jako v předchozích letech, ale o jednodenní akce na vybraných pobočkách Národního zemědělského muzea a v menších a středních městech spojené s farmářským trhem regionálních prodejců a se zemědělsky zaměřeným doprovodným programem především pro rodiny s dětmi.

Na farmářském trhu mohou návštěvníci ochutnat a nakoupit produkty od regionálních výrobců (masné výrobky, ryby, sýry, víno, pivo, pekařské a cukrářské výrobky, sirupy, med, koření aj.) včetně výrobků oceněných značkou Regionální potravina. Z potravin oceněných touto značkou se připravují jídla na kuchařské show. Pro děti jsou připravena tematická stanoviště, dílničky a workshopy.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Zařazeno v Aktuality, Zemědělství