KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Lesy ČR a Budvar přispějí do státního rozpočtu částkou 3,25 miliardy korun

14/06/23

Tisková zpráva – Lesy České republiky a Budějovický Budvar, které jsou zřizované nebo založené Ministerstvem zemědělství, převedou ještě letos do státního rozpočtu 3,25 miliardy korun. Lesy ČR odvedou 3 miliardy korun, Budějovický Budvar 250 milionů korun. Dnes to schválila vláda.

„Jsem rád, že v situaci, kdy musíme hledat úspory, může naše ministerstvo přispět do státního rozpočtu více než třemi miliardami korun. Je to díky Lesům České republiky a Budějovickému Budvaru, kdy má stát jako jejich zakladatel právo se ziskem těchto podniků hospodařit. Ministerstvo tak od roku 2013 odvedlo do státní kasy téměř 42 miliard korun,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Za posledních deset let, kdy začala platit novela zákona o státním podniku umožňující převody peněz ze státních firem do rozpočtu, Lesy ČR a Budějovický Budvar odvedly do státní pokladny téměř 42 miliard korun.

V příloze tabulka odvodů LČR a Budějovického Budvaru v letech 2013 až 2023.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Přílohy

Zařazeno v Aktuality