KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Čeští biovýrobci se představují na mezinárodním veletrhu BioFach 2015

13/02/15
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

 

11.2.2015

Tisková zpráva – V Norimberku dnes začala mezinárodní výstava BioFach 2015. Veletrh představuje biopotraviny a bioprodukty, ale i přírodní kosmetiku, textilie, bytové doplňky, zemědělské potřeby a další výrobky ekologického zemědělství. Ministerstvo zemědělství se této největší mezinárodní expozice biovýrobců, která potrvá do 14. února, účastní již podeváté.

„Tradice trvající dvacet šest let je zárukou rostoucího zájmu vystavovatelů i návštěvníků o produkci biozemědělství. Mezinárodní výstava BioFach je dobrou příležitostí k tomu, abychom i my předvedli výsledky kvalitní práce českých farmářů a potravinářů, kteří se věnují ekologickému zemědělství a výrobě biopotravin. Stále opakuji, že kdo se chce se svou produkcí prosadit za hranicemi České republiky, musí podobné akce absolvovat,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Pro návštěvníky výstavy je na ploše 114 metrů čtverečních připravena společná expozice Ministerstva zemědělství a dvanácti českých firem (přehled všech firem a jejich činnosti najdete v příloze). V ČR podniká v ekologickém zemědělství v současnosti přes 3 800 farmářů a 500 výrobců biopotravin.

Na veletrhu představují firmy technologické inovace a pořádají speciální přehlídky. Bio trendům jsou věnovány kongresy a přednášky, návštěvníky přitahují i kulinářské zóny. Pořádány jsou také tematické exkurze po obchodech a farmách v Norimberku a okolí. Návštěvníci BioFachu mohou ochutnat biopotraviny z různých zemí a seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství.

Velkou pozornost věnují organizátoři tradičně biovínu, letos se zaměřili také na produkty pro vegany.

V roce 2014 se veletrhu zúčastnilo 2 263 vystavovatelů ze 74 zemí a zavítalo na něj 42 445 návštěvníků, z toho 43 % zahraničních.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Přílohy