KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Září bude opět měsícem  ekologického zemědělství a biopotravin

03/06/09

Zdroj: Bio-info

Logo_mesicbio2009_1.jpg

Jubilejním pátým rokem se bude letos v září oslavovat Měsíc ekologického zemědělství a biopotravin. Kampaň, financovanou Ministerstvem zemědělství České republiky, organizuje již počtvrté agentura Green marketing.  

//<![CDATA[
var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://bio-info.cz/openx/www/delivery/ajs.php':'http://bio-info.cz/openx/www/delivery/ajs.php');
var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999);
if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ',';
document.write ("“);
//]]>

Hlavním mottem letošního Měsíce biopotravin je „Kontrolní systém ekologického zemědělství – garance dodržování pravidel pro spotřebitele". Cílem kampaně je podpořit důvěru veřejnosti v ekologické zemědělství informováním o nezávislém kontrolním systému a garancí dodržování pravidel v ekologickém zemědělství.  Veřejnost již díky několika informačním kampaním ví, co to jsou biopotraviny, nicméně zatím dostatečně nezná důvody, proč biopotraviny kupovat a je skeptická k dodržování pravidel a principů ekologického zemědělství.

Proto organizátoři kampaně, společnost Green marketing a komunikační agentura Outcomm, využijí sloganu „BIO – důvěřujte přírodě…a ona vám to vrátí" k ujištění spotřebitelů, že biopotravinám mohou důvěřovat.

Organizátoři již nyní vyzývají všechny podnikatelské i neziskové subjekty na trhu, aby začali na září připravovat své akce, které se stanou součástí kampaně. Hlavním komunikační platformu bude od července opět tvořit web www.mesicbiopotravin.cz.