KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Svopex food Paskov a Gurmán Klub mohly obnovit výrobu lahůdek

30/07/07

Zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uvolnila 20. 7. zákaz výroby lahůdek v provozovně v Papírenské ulici v Paskově patřící firmě Svopex food.

Společnost provedla celkovou sanitaci provozu a splnila i veškerá další opatření, které ji uložila inspekce. Předložila také doklad o rozborech z akreditované laboratoře vzorků nově vyrobeného Pařížského salátu a Vajíčkového speciálu. Také výsledky vzorků odebraných inspekcí byly vyhovující. Výsledky potvrdily odstranění závadného stavu.

Právě tyto dvě potraviny byly příčinou, že SZPI zastavila 17. 7. v provozovně výrobu, neboť obsahovaly bakterii Listeria monocytogenes.

Také středočeská firma Gurmán Klub může opět vyrábět lahůdkářské pomazánky v provoze v Kamených Žehrovicích, a to od 23. července dvanácti hodin. SZPI uvolnila zákaz výroby pomazánek, který pro provoz uložila 17. července poté, co laboratorními rozbory zjistila v rybí pomazánce přítomnost Listeria monocytogenes. Fima Gurmán Klub splnila opatření k odstranění závadného stavu.