KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Návod na stránkách Ministerstva pomáhá zemědělcům s vyplněním žádosti o podpory na zlepšení podmínek v chovech dojnic a na kvalitní mléko Q CZ

17/10/16
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

 

14.10.2016

Do konce října mohou zemědělci podat žádost o podporu v programech Podpora na účast producentů a zpracovatelů zemědělských produktů v režimech jakosti Q CZ a Zlepšení životních podmínek v chovech dojnic. Z programu na kvalitní mléko mohou žadatelé získat 400 milionů, na welfare je připraveno 450 milionů korun. Ministerstvo zemědělství připravilo manuál, který popisuje veškeré podmínky pro správně vyplněnou žádost včetně seznamu potřebných dokladů, termínů i adres příslušných institucí.

Manuál je zveřejněn na stránkách Ministerstva zemědělství eAgri / Dotace / Národní dotace / Dotace v zemědělství, potravinářství, poradenství a vzdělávání / Zásady pro rok 2016 / Pravidla a základní informace.

Dokument najdete na:

http://eagri.cz/public/web/file/459440/Manual_DT_19_a_20_22_04_2016.pdf

 

Nové národní dotační programy pomohou zpracovatelům s výrobou nadstandardně kvalitního mléka v takzvaném režimu jakosti Q CZ. Vysoce jakostní mléko má pak větší šanci uspět na trhu. S jeho výrobou jsou spojené vyšší náklady, podpora proto motivuje producenty a zpracovatele mléka, aby se do programu zapojili.

Podpora na zlepšení životních podmínek v chovu dojnic je určena pro chovatele dojnic v režimu ekologického zemědělství nebo přihlášené do režimu jakosti Q CZ s platným certifikátem. Konkrétně ji mohou chovatelé využít na chlazení stájí v létě, na temperování vody k napájení v zimě, na častější ošetřování paznehtů, na diagnostiku zánětu vemene dojnic a na dezinfekci bezstelivového ustájení.