KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Vláda odsouhlasila sloučení dvou sekcí na ministerstvu zemědělství

27/09/16
viz. zdroj

Zdroj: Deník Zemědělec

 

Autor: Eva Seifertová

Sekce zahraničních vztahů a zemědělských komodit na ministerstvu zemědělství se od příštího roku sloučí. Vláda odsouhlasila změny v systemizaci státních služebních a pracovních míst. Materiál byl přijatý se změnami, ty se však ministerstva zemědělství netýkají. Uvedla to mluvčí ministerstva Markéta Ježková. Na pozici nového náměstka, pod kterým budou obě sloučené sekce, bude vypsáno nové výběrové řízení.

Resort se snažil už jednou změnu neúspěšně prosadit. Podle ministra bude mít sloučení pozitivní efekt jak finanční, tak i funkční. Mezi exportem a komoditami vidí velkou provázanost.

Sekce zahraničních vztahů nyní spadá pod náměstkyni Jaroslavu Beneš Špalkovou. Sekce zemědělských komodit a ekologického zemědělství pod Jiřího Šíra, který se stal náměstkem letos v únoru a má i praxi z Bruselu.

Devětatřicetiletá Beneš Špalková přečkala na ministerstvu řadu změn, působí na něm od roku 2001. Od roku 2012 byla náměstkyní tehdejšího ministra Petra Bendla v úseku pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU, od roku 2015 vede pod Jurečkou sekci zahraničních vztahů. Pod sekci zahraničních vztahů spadají podle webu ministerstva dva odbory s více než 40 lidmi.

Šír jako náměstek začal na ministerstvu pracovat od letošního února. Na ministerstvo nastoupil v roce 1998, v roce 2002 se vypracoval na ředitele odboru pro vztahy s EU. Od roku 2003 působil jako diplomat stálého zastoupení ČR při EU, pouze mezi lety 2009 a 2011 pracoval jako poradce ministra zemědělství. V roce 2009 ho také tehdejší ministr Jakub Šebesta jmenoval do pozice předsedy skupiny pro strategické otázky zemědělství.*

Zařazeno v Aktuality