KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Svaz získal miliony na propagaci mléčných výrobků na Blízkém východě

23/02/16
viz. zdroj

Zdroj: Deník Zemědělec

 

Autor: Oldřich Přibík

Českomoravský svaz mlékárenský získal 5,2 milionu eur (zhruba 140 milionů korun) na propagaci evropských mléčných produktů na Blízkém východě. Polovinu peněz na tříletý projekt poskytne Evropská unie, 30 procent stát a 20 procent zapojené české mlékárny. Řekl to předseda svazu Jiří Kopáček.

Do projektu EU – Milky Way, který by měl pomoci exportu trvanlivých i čerstvých mléčných výrobků do Libanonu, Saúdské Arábie a do Spojených arabských emirátů, se přidaly Mlékárna Hlinsko z koncernu Agrofert, Bohušovická mlékárna ze skupiny Accom a Polabské mlékárny. V současnosti již to této oblasti vyváží Mlékárny Hlinsko trvanlivé výrobky, pro obě další jde o startovací platformu. Projekt by měl propagovat školní ochucená mléka, kondenzovaná mléka, smetany a sýry, ale i čerstvé výrobky jako je řecký jogurt, mléčné pomazánky a sýrové pomazánky na bázi tvarohu či mléčné dezerty.

V rámci akce se letos evropské výrobky představí na třech veletrzích, první právě začíná v Dubaji. V dalším roce se představí pak na čtyřech a v posledním znovu na třech. „Jakmile se dostaneme do sítí, tak tam budeme mít ochutnávkové kampaně v tamních hypermarketech, billboardovou kampaň, budeme inzerovat v místním tisku,“ vysvětlil Kopáček. Svaz plánuje organizovat i konference pro potenciální partnery, spustí webové stránky, či bude spravovat stránky na sociálních sítích. Kopáček je také v kontaktu s českým zemědělským diplomatem Eduardem Řeháčkem, který již měsíc působí v Rijádu.