KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Nový náměstek chce, aby ministerští úředníci komunikovali s praxí

05/02/16
viz. zdroj

Zdroj: Deník Zemědělec

 

Autor: Oldřich Přibík

Ministerstvo zemědělství není schopné vytvářet kvalitní koncepční materiály, když úředníci nevnímají dostatečně realitu zemědělské praxe. Na tiskové konferenci to řekl nový náměstek ministra zemědělství pro komodity, výzkum a poradenství Jiří Šír, který proto hodlá úředníky ministerstva pracující na jeho úseku posílat více do terénu. Šír také představil svoje další priority ve funkci.

„Zpětné vazby, které někdy mám i od našich expertů, prostě ukazují na to, že oni (úředníci ministerstva) dostatečně nevnímají realitu zemědělské praxe. A my prostě nemůžeme zpracovávat kvalitní koncepční ani operativní materiály, aniž bychom měli tu zpětnou vazbu od zemědělců,“ řekl náměstek. Úředník podle něj nemá pouze sedět na úřadu. Šír, který začal jako náměstek působit od prvního února, dále řekl, že mezi jeho priority patří podpora citlivých komodit a produkce biopotravin. Konkrétní opatření však neuvedl.

Také Ministr Marian Jurečka se podle vlastních slov snažil úředníky přesvědčit o nutnosti se zemědělci komunikovat, a to  již loni. „Na spoustě odborných akcí jsem byl a neviděl jsem tam nikoho z resortu,“ uvedl. Podle něj musí argumenty zemědělců slyšet právě úředníci, kteří tvoří normy a koncepce resortu.*

Zařazeno v Aktuality