KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo soutěž Oranžová stuha 2014

14/03/14
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

 

7.3.2014 – Ministr zemědělství Marian Jurečka podepsal podmínky letošního ročníku ocenění Oranžová stuha. Vítězem se stane obec, která příkladně spolupracuje s místními zemědělskými organizacemi a spolky, a tím přispívá k rozvoji venkova. Oranžová stuha je součástí soutěže Vesnice roku.

Ministerstvo zemědělství zahájilo osmý ročník Oranžové stuhy. Ministr Marian Jurečka zároveň schválil pravidla soutěže. „Soutěž o Oranžovou stuhu podporuje rozvoj venkova, který je jednou z priorit Ministerstva zemědělství. Důležité je, aby se na zlepšování života v obcích podíleli sami jejich obyvatelé. Právě proto Oranžovou stuhou oceňujeme obce, které spolupracují s místními zemědělskými podniky při péči o veřejná prostranství, krajinu nebo při výrobě místních produktů,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ocenění Oranžová stuha může také získat obec, která spolupracuje s místními zemědělskými organizacemi například při vytváření pracovních příležitostí nebo při využívání netradičních zdrojů energie. Přihlášky do soutěže mohou obce posílat do 30. dubna 2014. Výsledky letošního ročníku budou vyhlášeny 23. září.

Cílem soutěže Oranžová stuha je vyhledávat, zveřejňovat a oceňovat příklady dobrých výsledků partnerství obcí a zemědělských subjektů (např. zemědělského nebo lesnického podniku, místní organizace myslivců, rybářů nebo včelařů) při obnově vesnice a rozvoji venkova.

Obec, která obdrží Oranžovou stuhu 2014, bude mít šanci získat v roce 2015 dotaci až do výše 800 tisíc korun. Vítězové krajských kol mohou dostat podporu až 600 tisíc korun.

Oranžová stuha je součástí soutěže Vesnice roku, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Ministerstvem zemědělství, Spolkem pro obnovu venkova a Svazem měst a obcí.

Hynek Jordán, ředitel Odboru komunikace MZe

Zařazeno v Aktuality, Rozvoj venkova