KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Nové přírůstky do KLASA rodiny: Značkou kvality se může pochlubit dalších 15 výrobků

06/11/13
viz. zdroj

Zdroj: www.eklasa.cz

4. 11. 2013, Praha – Národní značku kvality KLASA získalo nově dalších 15 výrobků od celkem pěti výrobců. Do prestižního klubu těch nejkvalitnějších potravin se tak zařadí například čerstvé mléko z Orlických hor od společnosti Bohemilk nebo chléb s vlákninou z Hradecké pekárny.

Značku kvality KLASA mohou získat pouze výrobky nejvyšší kvality, které obstojí při hodnocení před komisí odborníků složené ze zástupců Ministerstva zemědělství, Potravinářské komory, Agrární komory, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy a dalších. Národní značka kvality KLASA slouží spotřebitelům a odběratelům k lepší orientaci při identifikaci výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými konkurenčními potravinami na trhu.

BOHEMILK: Čerstvé mléko přímo z hor
Společnost BOHEMILK, a.s. zpracovává mléko z podhůří Orlických hor v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky již od roku 1936. Právě díky zdejší panenské přírodě má i mléko z mlékárny v Opočně vynikající kvalitu. Kromě mléka společnost vyrábí dále například smetanu, jogurty nebo máslo.

Čerstvé české mléko – plnotučné a Čerstvé české mléko – polotučné zaujme nejen svojí poctivou chutí, ale také skleněnou designovou lahví. Stejně skvělou chuť má i Čerstvé mléko z Orlických hor – plnotučné, které je možné zakoupit také v PET lahvi. Jmenované výrobky se nově mohou pyšnit oceněním KLASA.

Lahodné pečivo z pekárny BEAS
Pekárna BEAS, a.s. získala již v minulosti pro vybrané výrobky ocenění KLASA. Své produkty vyrábí ve dvou provozovnách, a to v Ličně a v Letohradě. Historie této východočeské společnosti sahá až do roku 1960 a dnes je známá především svým jemným pečivem.

K prvnímu listopadu získaly ocenění značkou kvality KLASA Závin s makovou náplní, Závin s ořechovou náplní, Ličenský cop s kokosovo-kakaovou náplní, Ličenský cop s makovou náplní, Ličenský cop s meruňkovo-tvarohovou náplní a Ličenský cop s višňovo-tvarohovou náplní. Velké oblibě se těší právě makový závin vyráběný podle tradiční české receptury.

Chléb s psylliem: kvalitní vláknina z Hradecké pekárny
Hradecká pekárna, s.r.o. dodává pečivo jak do maloobchodní, tak do velkoobchodní sítě. Díky svým prvotřídním výrobkům je držitelem hned několika certifikátů, které potvrzují vysokou úroveň jejích výrobků, což dokazuje i skutečnost, že tato pekárna je nově i držitelem značky KLASA.

Speciálními produkty společnosti jsou Chléb Dr. Popova Colorado a Chléb Dr. Popova Arizona. Zajímavé jsou především díky obsahu psyllia. Psyllium je vláknina z jitrocele indického, která je využívána pro svoji schopnost pomáhat z organismu vylučovat škodlivé látky. Vzhledem k tomu, že zmenšuje touhu po jídle, bývá využívána i při hubnutí. Chléb s obsahem psyllia má vysokou nutriční hodnotu a je vhodný pro vyváženou zdravou stravu. Kromě již zmíněných výrobků získal ocenění KLASA také Chléb žitný a Chléb konzumní.

Magic mix pro dlouhé podzimní večery
Jana Večerková patří ke špičce mezi českými výrobci slaného pečiva. Ve Zlíně je vyrábí již přes dvacet let. Oblíbené preclíky, tyčinky a krekry se staly vyhledávanou pochoutkou mezi spotřebiteli.

Oceněný Magic mix přináší několik druhů slaného pečiva prodávaného v oblíbené vaničce, ze které je možné jej přímo servírovat.

Ředkvičky ze Semic: vitamínová bomba pro silnou imunitu
Ředkvičky od firmy Družstvo BRAMKO CZ pocházejí ze Semic, přímo z té nejúrodnější oblasti Polabí. Kromě ředkviček zde společnost pěstuje ještě další zeleninu a brambory. Při jejím zpracování klade důraz na moderní technologie a neméně důležitá je i dobrá logistika: zelenina se musí vždy dostat k zákazníkovi co nejčerstvější.

Právě Ředkvičky ze Semic, které nově získaly ocenění KLASA, jsou skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, které nás udrží fit během chladnějších období roku. Kromě vitamínu C a B obsahují také vápník, fosfor, železo a draslík.

***

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky a její udělování je součástí národního programu na podporu kvalitních potravin na tuzemském trhu. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1184 produktů od 226 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.