KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Ministerstvo zemědělství se účastní veletrhu Anuga 2013

10/10/13
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

Tisková zpráva – Nejnovější trendy v oblasti potravin a stravování sleduje mezinárodní potravinářský veletrh Anuga 2013, který dnes začal v Kolíně nad Rýnem. Této největší a nejvýznamnější mezinárodní výstavy v oblasti potravinářství konané v Evropě se účastní české firmy pod patronací Ministerstvo zemědělství a Státní zemědělský intervenční fond.

veletrh Anuga 2013

Každé dva roky se na veletrhu prezentují a uzavírají mezinárodní kontrakty přední producenti potravin z celého světa. „V Kolíně se představují naši významní producenti mléka a mléčných výrobků, přední firma zabývající se výrobou trvanlivých i chlazených potravin, výrobci potravinářských polotovarů, pečiva, nápojů, masných výrobků nebo zpracovatelé ovoce a zeleniny. Věřím, že se díky této nabídce návštěvníci přesvědčí o výjimečné kvalitě českých potravin. A to nejen těch, které získaly národní značku kvality KLASA,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

V Národní expozici České republiky se představují jednotlivé potravinářské firmy, Ministerstvo zemědělství a Státní zemědělský intervenční fond (seznam všech vystavujících českých firem v příloze).

Veletrh Anuga je výjimečný například tím, že spojuje deset veletrhů pod jednou střechou. Největší z nich je s 3500 vystavovateli Anuga Fine Food, tedy veletrh lahůdek, labužnictví, gurmánského zboží i potravin běžné spotřeby.

Periodicita výstavy je dvouletá, posledního ročníku, který se konal v roce 2011, se zúčastnilo přes 6000 firem z celého světa. Letos je přihlášeno 6777 vystavovatelů z 98 zemí, kteří se představují na ploše 284 000 metrů čtverečních.

Dana Večeřová
ředitelka Odboru komunikace MZe