KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Potraviny na pranýři informují i pozitivně a nabízejí novou službu spotřebitelům

11/09/13
viz. zdroj

Zdroj: SZPI

Web Potraviny na pranýři během 14 měsíců fungování navštívilo více než 2,27 mil. návštěvníků, čímž se „pranýř“ stal výrazným komunikačním kanálem mezi spotřebiteli a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI). Během své existence se web dočkal řady změn a „vylepšení“, které byly iniciovány zejména žádostmi a podněty uživatelů.

Nejnovější změnou na webu Potraviny na pranýři, která byla dnes představena veřejnosti, je nová sekce s názvem „Tematické kontroly“. Výsledky těchto kontrol, které jsou vždy zaměřeny na konkrétní srovnatelnou skupinu potravin, obsahují všechna, tedy i pozitivní zjištění. Spotřebitel tak má nově možnost získat ucelenější informaci a může se tak i lépe orientovat při rozhodování během nákupu potravin.

Vedle inovace obsahu stránek Potraviny na pranýři byla dnes také spuštěna aplikace pro „chytré“ mobilní telefony a tablety, což významně zlepší uživatelské možnosti portálu. Například při použití lokalizace GPS budou mít spotřebitelé k dispozici informaci z okolí místa, kde se právě nacházejí. Pomocí mobilních telefonů a tabletů budou moci podat podnět ke kontrole například přímo v obchodě a poslat fotografii pořízenou svým mobilním zařízením. Aplikace umožňuje mimo jiné i prohlížení aktualit a tiskových zpráv zveřejněných SZPI, součástí je i přístup k nové sekci „pranýře“ týkající se tematických kontrol. V neposlední řadě jsou k dispozici kontaktní údaje všech inspektorátů potravinářské inspekce a samozřejmostí v této aplikaci je přímý link na web Potraviny na pranýři přizpůsobený pro mobilní telefony.

Zatím je mobilní aplikace ke stažení pro operační systém Android, v průběhu několika dnů bude dostupná také pro systémy Windows a iOS.

Verze pro Android je ke stažení zde:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.futurasoft.android.potravinynapranyri

Zpracoval: Martin Štoll, SZPI