KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministerstvo zemědělství se účastní veletrhu World Food Moskva

18/09/13
viz. zdroj

Zdroj: MZe

Tisková zpráva – Společnou expozici Ministerstva zemědělství a šesti českých potravinářských firem mohou od dnešního dne navštívit lidé na World Food Moskva, nejvýznamnějším mezinárodním potravinářském veletrhu v Rusku. Koná se každoročně od roku 1992 a MZe se jí účastní podruhé. Potrvá do 19. září.

„Konkurence na trhu v Ruské federaci je velká, ale přesto jsem přesvědčen, že tam české firmy mohou se svými kvalitními produkty uspět. Účast na mezinárodních veletrzích a výstavách tomu samozřejmě významně napomáhá. Proto věřím, že se díky nabídce českých a moravských producentů potravin návštěvníci v Moskvě přesvědčí o jejich výjimečné kvalitě,“řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Moskva

Národní expozice České republiky na ploše 63 metrů čtverečních je koncipována jako otevřený prostor pro informační a propagační stánek MZe a jednotlivé potravinářské firmy. Představí se v ní firmy Europasta SE, Goldim, Hamé, Mocca, Rudolf Jelínek a Úsovsko.  

V roce 2012 se veletrhu zúčastnilo 1602 firem z 69 zemí světa a přišlo na něj 26 366 návštěvníků.

Mezi zeměmi mimo Evropskou unii představuje Rusko pro Českou republiku největšího obchodního partnera. Hodnota agrárního vývozu do tohoto teritoria v roce 2012 dosáhla 2,2 miliardy korun.

Dana Večeřová
ředitelka Odboru komunikace MZe

Přílohy