KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Ministr Toman se setkal s nevládními organizacemi

19/07/13
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

15.7.2013

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman se dnes odpoledne setkal s představiteli hlavních největších nevládních organizací působících v oboru. Prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha a předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík vyslechli podrobný přehled čtyř hlavních priorit, které si ministr Toman minulý týden vytyčil při nástupu do funkce.

„Jsem rád, že pánové vnímají současnou situaci českého zemědělství velmi podobně a že jsme se na těchto prioritách shodli,“ komentuje průběh schůzek ministr Miroslav Toman a dodává: „Dohodli jsme se, že budeme úzce spolupracovat na realizaci jedné z priorit, konkrétně na vytvoření nástrojů pro implementaci nové Společné zemědělské politiky EU v podmínkách ČR tak, aby přinášela pro české zemědělce a potravináře maximální prospěch. Těší mě také, že pan Stehlík bude i nadále pokračovat ve své činnosti předsedy Antibyrokratické komise Ministerstva zemědělství.“

Jan Veleba a Martin Pýcha také velmi přivítali důrazný postup ministra Tomana směrem k rychlému řešení povodňových škod a také ke vzniku obecného Fondu rizik. Ten by v případě mimořádných situací, jako jsou např. sucho nebo povodně, umožnil reagovat podstatně rychleji, než když je v jednotlivých případech nutné notifikovat v Bruselu samostatné programy náhrady škod.

Ministr Toman se sešel také se zástupci Svazu marginálních oblastí.

Tiskové oddělení MZe