KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Společně v propagaci potravin

15/03/13
viz. zdroj

Zdroj: AK ČR

V uplynulém týdnu v úterý se v České centrále cestovního ruchu v Praze, v Czech Tourismu, setkali generální ředitel této organizace Rostislav Vondruška s prezidentem Agrární komory ČR Janem Velebou. Na pořadu jednání byla pokračující spolupráce v propagaci kvalitních českých a moravských potravin.

Czech Tourism představuje našim i zahraničním turistům velmi zajímavou formou krásy naší vlasti. Kromě kulturních a přírodních zajímavostí jsou to i krajové kulinární speciality a v nich svou velkou roli hrají i vítězné potraviny vzešlé ze soutěží o nejlepší regionální potravinu.

I letos je obě organizace budou společně propagovat na Zemi živitelce v Českých Budějovicích, na Zahradě Čech v Litoměřicích, ve Valticích na mezinárodní soutěži slámových vín a nově i na dubnovém litoměřickém klání vín. Jde již o jedenáctý ročník nazvaný Vinařské Litoměřice, což je výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Jedná se o nejprestižnější výstavu českých vín, která se uskuteční v Litoměřicích v domě kultury a gotickém hradu ve dnech 12. a 13. dubna a záštitu nad touto akcí má OAK Most, Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje, Agrární komora ČR a nově i Czech Tourism.