KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Monitoring europoslance Hynka Fajmona – prosinec 2012

13/12/12
viz. zdroj

Zdroj: Poslanecká kancelář Hynka Fajmona

                                                                                               Ve Štrasburku 10. prosince 2012

 

 

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

 

dnes dostáváte poslední zásilku informací z Evropy v tomto roce. Složena je z Monitoringu evropské legislativy, který zpracovávají analytici Centra pro studium demokracie a kultury (CDK) v Brně, a z Bulletinu pracovních příležitostí. Přehled pracovních příležitostí a stáží v evropských institucích sestavuje moje poslanecká kancelář. Tyto materiály jsou pak doplněny dvěma blogovými příspěvky, které jsem publikoval na adrese www.blog.fajmon.idnes.cz.

 

Dění v Evropě je poznamenáno střetem o rozpočet na příští rok. Evropská komise byla nucena po odmítnutí svého původního návrhu rozpočtu předložit Evropskému parlamentu návrh nový, který počítá s přesunutím jeho položek tak, aby nedošlo k jeho celkovému navýšení, což si přejí členské státy zastoupené Evropskou radou a zároveň se podařilo profinancovat některé výdaje, které jsou většinou europoslanců považovány za důležité. Nezbývá než doufat, že se v tomto týdnu podaří rozpočet odhlasovat a zabránit tak hospodaření dle rozpočtového provizoria.

 

S prosincem přišel čas adventu. Čekají nás vánoční svátky a všem Vám přeji jejich příjemné prožití plné klidu a vzájemného porozumění. Do příštího roku pak přeji pevné zdraví a mnoho úspěchů jak v soukromém, tak i pracovním životě.

 

 

Klidné předvánoční čtení přeje

 

Hynek Fajmon

 

Přílohy:

1. Monitoring EU europoslance Hynka Fajmona – listopad 2012

2. Aktuální nabídka pracovních příležitosí a stáží – prosinec 2012

3. Nový závazek EU: plná zaměstnanost mladých!

4. Potřebujeme eurokvóty na mléko? NE!

Zařazeno v Aktuality