KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

16.- 19.8. 2012- Letní zahradnická Flora Olomouc 2012

09/08/12
viz. zdroj

Zdroj: www.agris.cz

Ve dnech 16. – 19. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s více než půlstoletou tradicí – letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC. Největší expozicí, která ponese název „Zahrada Getsemanská – zahrada botanická“,  se tentokrát pochlubí pavilon H. Jejím tvůrcem je přední český zahradní architekt  Ivar Otruba. Expozici se vzrostlými olivovníky, která návštěvníkům přiblíží exotickou floru z úpatí biblické Olivetské hory, vytvoří Unie botanických zahrad ČR.   Pavilon  E bude patřit floristům,  účastníkům soutěže v aranžování květin – letos se budou vázat kytice a věnce na téma „Dožínková slavnost“. Letní floristické klání doplní přehlídka jiřinek a expozice Zahradnické a Agronomické  fakulty brněnské Mendlovy univerzity. V pavilonu najdou  také stánek Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých rostlin PELERO CZ s nabídkou bylinek a dobrými radami pro budoucí pěstitele.

Gladiolami, jiřinkami, bylinkami, trvalkami, vodními rostlinami a hlavně  spoustou růží se v pavilonu G pochlubí čeští a moravští zahrádkáři. Návštěvníky potěší i výstavou letního ovoce a zeleniny a oblíbenou zahrádkářskou poradnou.  Zelený rámec pestré kráse květin vrcholícího léta vytvoří expozice okrasných dřevin Svazu školkařů ČR.

Na zájemce bude čekat i bohatá nabídka zahradnických trhů s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami. Zdarma se otevřou sbírkové skleníky výstaviště s exotickými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových  sadech s více než 500 odrůdami růží. Volný vstup bude také do botanické zahrady  Univerzity Palackého Olomouc. Pro chvíle oddechu  pak pořadatelé připravují doprovodný program plný hudby a soutěží.

Brány výstaviště budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) – 80 Kč, děti od 6 do 15 let – 40 Kč, 210 Kč – rodinné vstupné (dva dospělí  + 1 až 4 děti). Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP – P.

Zařazeno v Aktuality, Pozvánky