KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Děčínská kotva 2012 – 41. Mistrovství floristů ČR – VÝSLEDKY

25/05/12
viz. zdroj

Zdroj: SKF ČR

 
Termín soutěže: 16. – 17 5. 2012
Termín výstavy: 18. – 20 5. 2012

41. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2012

41. ročník Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2012 byl zahájen ve středu 16. května ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě  panem Ing. Liborem Kuntem.

Letošního ročníku se zúčastnilo 27 floristů – 12 juniorů, studentů středních zahradnických škol a 15 seniorů, profesionálních aranžérů květin.

Sjednocujícím tématem celé soutěž byla Květina jako dárek. Hodnocení soutěže proběhlo dle 100 bodového systému organizace Florint, hodnotící komise byly pětičlenné. V letošním ročníku byla poprvé zavedena i technická komise.

V obou kategoriích, juniorské i seniorské, byly letos zadány stejné soutěžní disciplíny.

Prvním soutěžním úkolem byla svatební kytice nebo dekorace na téma „Krása karafiátu“, druhou disciplínou byl tajný úkol „Na křídlech fantazie“, letos pojatý jako přízdoba hrnkové květiny k darování, za ní následovala volně vázaná kytice k příležitosti narození dítěte – „Vítej mezi námi“ a soutěž uzavírala náročnější disciplína v podobě divadelního koše s názvem „Před oponou“.

 

 Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 17. května 2012 slavnostním předáváním cen vítězům na slavnostním galavečeru. Soutěž, na kterou se pravidelně sjíždějí nejlepší aranžéři květin z celé republiky, zaštítila hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová. Slavnostního předávání cen se zúčastnil primátor statutárního města Děčína pan František Pelant, poslanci PSČR, manželé Kubíčkovi, zakladatelé této významné tuzemské soutěže a další vzácní hosté a pracovníci v tomto krásném oboru.

 

V juniorské kategorii nejvíce bodů nasbíral student Strednej odbornej školy záhradníckej v Piěšťanoch Jozef Zelíska ze Slovenska a juniorským MISTREM FLORISTOU ČR se stal Ondřej Čerňák ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, Děčín – Libverda.
Soutěžních úkolů v kategorii senior se nejlépe zhostil Tomáš Havala z květinářství RHAPIS v Bratislavě, který celkově obsadil první místo. Titul  MISTR FLORISTA ČR v kategorii senior pro rok 2012 získal Jaromír Kokeš ze Studia AMMI v Brně.

 

Už tradičně Děčínskou kotvu organizovala Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě, společně se Svazem květinářů a floristů České republiky. Soutěž se konala za významné pomoci statutárního města Děčína, ale i dalších sponzorů. Velké poděkování patří všem pořadatelům, sponzorům, komisařům, mediím, ale také ZÁMKU DĚCÍN a jeho ředitelce Ing. Ivetě Krupičkové. Akce byla součástí Městských slavností v Děčíně.

Do síně slávy byla uvedena paní Jana Mandová, osobností roku v oblasti floristiky byl zvolen Ing. Jiří Martinek Ph.D.

Juniorský Mistr florista ČR bude reprezentovat Českou republiku na evropské floristické soutěži Eurofleurs 2013 ve Splitu.

Výstavu  na zámku v Děčíně pod názvem Zámek v květech, navštívilo více než 2 tisíce návštěvníků.

 

Výsledky soutěže

Zařazeno v Aktuality, Pozvánky