KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministerstvo zemědělství zve na Procházku po českém venkově

06/04/12
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

 

 

Seznámit veřejnost s konkrétními výsledky Programu rozvoje venkova (PRV), jehož prostřednictvím přispívá Evropské unie ke zkvalitnění života v malých městech a vesnicích, chce Ministerstvo zemědělství. Přišlo proto s nápadem uspořádat soutěž Procházka po českém venkově 2012, která dnes začíná.

Z Programu rozvoje venkova se financuje zemědělské podnikání, projekty na podporu cestovního ruchu, zachovávání kulturních památek a venkovských tradic nebo zlepšování životního prostředí. Klíčová je také agroturistika: „Od roku 2007 tak byly prostřednictvím Programu rozvoje venkova opraveny silnice, postaveny nové penziony zaměřené na agroturistiku, rekonstruovány kostely, otevřena nová muzea a mnoho zemědělců tak získalo příspěvky na diverzifikaci zemědělské činnosti,“ vysvětlil ministr zemědělství Petr Bendl s tím, že zatím byly z tohoto programu podpořeny projekty v celkové hodnotě 51 miliard korun.

V rámci soutěže Procházka po českém venkově vznikly speciální webové stránky, na kterých lidé najdou různé zajímavosti z venkovských oblastí a netradiční tipy na trávení volného času. „Cílem soutěže tak není pouze informovat českou veřejnost o podpořených projektech, ale také lidem nabídnout jiný pohled na český venkov a inspirovat je k zajímavým výletům,“ řekl ministr Bendl.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá. Na webových stránkách www.ceskyvenkov.eagri.cz je popsáno 12 projektů financovaných z PRV a ke každému z nich se váže jedna otázka. Pokud soutěžící správně zodpoví alespoň 10 otázek, postupuje do slosování o hlavní výhry. Těmi jsou víkendové pobyty pro 2 osoby na Smetanově statku, koňské farmě Heroutice nebo ve srubu Karolina v Orlických horách. Každý účastník také automaticky získá elektronickou kuchařku regionálních potravin. Soutěž potrvá od 2. dubna do 22. května 2012.

Více o soutěži na www.ceskyvenkov.eagri.cz