KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Monitoring europoslance Hynka Fajmona – únor 2012

14/02/12
viz. zdroj

Zdroj: Europoslanec Hynek Fajmon

V Bruselu  dne  7. února 2012

 

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

 

dovoluji si Vám zaslat další vydání pravidelného Monitoringu evropské legislativy, který na mé zadáni sestavuje Centrum pro studium demokracie a kultury v Brně. V tomto dokumentu naleznete přehled politického dění a  legislativní činnosti Evropského parlamentu, Evropské rady a Evropské komise za minulý měsíc. Spolu  s ním opět dostáváte i přehled pracovních příležitostí v institucích Evropské unie, který sestavuje moje poslanecká kancelář. Rovněž zasílám i mé poslední dva příspěvky, které zveřejňuji na blogu fajmon.blog.idnes.cz. Tentokrát se v nich věnuji problematice volby prezidenta a majetkového vyrovnání státu s církvemi.

 

Z českého pohledu je evropským tématem uplynulých dní odmítnutí premiéra Petra Nečase připojit se ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti. Tento krok je třeba přivítat. Není možné být na jednu stranu vázán smlouvou a přispívat na záchranu předlužených zemí a mít přitom omezený přístup k rozhodování. Na samotném vyrovnaném hospodaření států není samozřejmě nic špatného. V této podobě se však jedná o další krok ze strany některých států, především Německa, o prosazení daňové harmonizace na úrovni Evropské unie. To však rozhodně není v zájmu České republiky a je třeba prosazování takových záměrů všemi způsoby bránit.

 

Přeji Vám příjemné a podnětné čtení

 

Hynek Fajmon

poslanec Evropského parlamentu

PŘÍLOHY:

1. Aktuální nabídka pracovních příležitostí a stáží – únor 2012

2. Monitoring EU europoslance Hynka Fajmona – leden 2012

3. Církevní restituce a transparentnost!

4. Komu pomůže přímá volba prezidenta?

Zařazeno v Aktuality, Pozvánky