KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Ministr Bendl prověřuje hospodaření podřízených organizací MZe

07/02/12
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

 

Ministerstvo zemědělství na pokyn ministra Petra Bendla v těchto dnech zahajuje veřejnoprávní kontroly svých podřízených organizací. Kontroluje se Budvar v Českých Budějovicích, Povodí Labe, Národní hřebčín Kladruby nad Labem a kontroly dalších organizací budou následovat.

Ministerstvo zemědělství v současné době zahajuje veřejnoprávní kontroly na místě u následujících podřízených organizací MZe:

  • Budějovický Budvar, národní podnik, Budweiser Budvar, National Corporation, Budweiser Budvar, Entreprise Nationale,
  • Povodí Labe, státní podnik,
  • Národní hřebčín Kladruby nad Labem, státní příspěvková organizace.

 

U prvních dvou jmenovaných organizací začala kontrola včera 1. února 2012 a kontrola státní příspěvkové organizace začala dnes.

 

 „Kontrolní činnost jsem vždy považoval za samozřejmou součást běžné činnosti úřadu. Věnoval jsem ji velkou pozornost v jakékoli funkci, ve které jsem působil. O to důležitější je kontrola a hledání úspor v dnešní době, kdy se stát potýká s deficity financí, i když je pravda, že národní podniky hospodaří samostatně, bez napojení na  státní rozpočet. Kontrolami proto projdou všechny podřízené organizace v resortu“, uvedl ministr Bendl.

 

Předmětem veřejnosprávní kontroly statní organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. bude transparentnost prodeje koní, veřejné zakázky a ukončení činnosti státního podniku (tedy přechod majetku České republiky ze státního podniku na státní příspěvkovou organizaci). Předmětem kontroly Povodí Labe, státní podnik je hospodaření za léta 2009 až 2011.

Zařazeno v Aktuality