KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Pestrý výběr značek a novinek na jarním TECHAGRU

10/01/12
viz. zdroj

Zdroj: www.BVV.cz

 

Brno, 13. prosince 2011  Největší zemědělskou událostí v blížícím se roce 2012 bude bezpochyby mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, který se uskuteční od 31.března do 4.dubna v Brně.

TECHAGRO zaplní do posledního místa areál brněnského výstaviště se všemi třinácti pavilony a přilehlými venkovními plochami. Podle odhadu organizátorů bude připravovaný 12. ročník větší než ten předešlý v roce 2010. „ Již veletrh Agritechnica v Hannoveru na podzim loňského roku ukázal, že po dvou letech stagnace prodeje zemědělské techniky roste ochota zemědělců investovat do nákupu strojů. Obdobný trend vykazuje i český trh, a tak se vystavovatelé pečlivě chystají na TECHAGRO, aby zde představili to nejlepší ze svého produktového portfólia“, komentoval situaci Jan Kuběna z akciové společnosti Veletrhy Brno a dodává „v současné době už máme přihlášeno více než pět set vystavovatelů ze čtrnácti zemí a obsazeno je přes padesát pět tisíc metrů čtverečních výstavní plochy. Ve srovnání se stejným obdobím před dvěma lety, je počet firem velmi podobný, ale obsazená plocha je letos o téměř deset tisíc čtverečních metrů větší“.

TOP desítka největších expozic


Vůbec největším vystavovatelem veletrhu TECHAGRO 2012 bude společnost AGROTEC, která obsadí celý pavilon G1 o velikosti tři tisíce metrů čtverečních a také přilehlé venkovní plochy. Prezentovat zde bude především traktory a sklízecí mlátičky New Holland, Case, závěsné zemědělské stroje Amazone, stroje pro ochranu rostlin francouzské značky Berthold, stroje na zpracování půdy Simba, ale i další značky, které v České republice prodává. Pomylsnou druhou příčku ve velikosti expozice zaujme společnost STROM Praha, distributor John Deere pro ČR. Stánek žlutozelené barvy se světoznámými traktory s jelenem v logu najdete na brněnském výstavišti v nejnovější hale P spolu s firmami STROM Export a FAGUS. Ve stejném pavilonu bude také třetí největší vystavovatel ročníku 2012 společnost BV-TECHNIKA se značkou KRONE, tato prestižní značka svou image ještě posílila po letošní výstavě Agritechnica, kde získala zlatou medaili pro svinovací lis „Ultima“. Jedná se o  první plně automatickou kontinuálně pracující kombinaci lisu s baličkou, která může při odstřižení fólie a vykládce balíku pokračovat v jízdě.

Návštěvníky zaujmou svým obsazením i ostatní pavilony, například v pavilonu F společnost Agrall zemědělská technika, výhradní dovozce zemědělských strojů dvou významných světových výrobců Claas a Väderstad, dále firma AGROMEX s traktory Fendt. Značka Fendt byla jako druhá oceněna zlatou medailí na Agritechnice 2011 za elektronické propojení Guide Connect umožňující automatické řízení dvou traktorů jedním řidičem.

Pavilonu V budou vévodit SOME se zemědělskými stroji Pöttinger, společnost Moreau Agri zastupující značky Landini, McCormick, Joskin, Manitou a dále CIME s manipulační technikou Merlo, PEKASS, s pásovými traktory Challenger, postřikovači HARDI a stroji na zpracování půdy HORSCH. Velkou expozici chystá společnost Kverneland  společně s firmou TOPAGRI a kromě značky Kverneland bude TOPAGRI prezentovat traktory Valtra a stroje Kuhn.   

 

Pavilon B si zvolili firma P&L se značkami New Holland, Laverda, Lely nebo Biso a také Garnea se stroji Deutz-Fahr.

 

Čeští výrobci nezůstávají pozadu


V Brně nebudou samozřejmě chybět čeští výrobci zemědělské techniky. Nejznámější česká značka Zetor představí nové modely traktorů střední řady Forterra i řady Proxima. Pestrou nabídku zemědělské techniky nebo technologií pro chov hospodářských zvířat představí i AGRIO Křemže, AGROSTROJ Pelhřimov, FARMET Česká Skalice, FARMTEC Jistebnice, LASKI Smržice, MGM Holešov, Opall Agri Opava, RAVAK Rožmitál, SMS Rokycany, STS Olbramovice, ZDT Nové Veselí a další.

Tento stručný výčet napovídá, že TECHAGRO 2012 bude velkou podívanou pro všechny zemědělce a farmáře, proto si jistě naplánujte jeho návštěvu. Více informací na www.techagro.cz

Připomeňme, že komplex TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA představuje ucelenou přehlídku zemědělské a lesnické mechanizace, nejnovějších technologií a zařízení pro všechny obory zemědělské a lesnické výroby. Součástí je výstava hospodářských zvířat, nabídka krmiv a veterinárních přípravků a samozřejmě vybavení pro myslivce a lesníky. Nově se k agrárnímu trojlístku přidal i veletrh obnovitelných zdrojů BIOMASA. Loňská účast 705 vystavovatelů ze 23 zemí činí z výstavy jednu z významných agrárních akcí v Evropě.