KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

MZe dostalo ocenění za vynikající prezentaci České republiky na veletrhu Internationale Grüne Woche

31/01/12
viz. zdroj

Zdroj: MZe ČR

 

Na veletrhu Internationale Grüne Woche 2012 obdrželo včera Ministerstvo zemědělství čestné uznání za vynikající prezentaci České republiky. Ocenění, které hodnotí nejlepší expozici na veletrhu, předal zástupce veletržní správy Messe Berlin, ředitel veletrhu Internationale Grune Woche pan Lars Jaeger. Toto ocenění obdržela Česká republika jako jediná na tomto veletrhu v letošním roce.

Velkým lákadlem české expozice byla restaurace ve stylu selské lidové architektury, ve které mohli návštěvníci ochutnat tradiční české speciality. Naše expozice, kterou realizovala firma EXPO IGC GROUP, seznámila návštěvníky s činností Ministerstva zemědělství a s výrobky českých potravinářských firem. Kromě českého Ministerstva zemědělství letos na veletrhu vystavovala potravinářská a šlechtitelská společnost Chovservis zaměřená na skot, prasata a uzeniny, Darilis Business specializující se na nápoje na bázi směsi alkoholu a ovoce, firma Derer Import dovážející české produkty na německý trh a Pekařství Valašské frgály, které se zabývá ruční výrobou tradičního valašského pečiva. České potravinářství reprezentovaly na veletrhu pivovary Holba, Litovel, Zubr, Vratislavice a Plzeňský prazdroj. Stoprocentní přírodní ovocné šťávy předváděla společnost Vitaminátor.

„Na výstavě se scházejí podnikatelé z různých zemí, a tak je to výborná příležitost k navázání obchodních vazeb. Navíc je pro vystavovatele účast na Grüne Woche vysoce prestižní záležitostí. Samotné ocenění je pak dokladem, že ČR bere výstavu skutečně vážně,“ řekl ministr Petr Bendl.

Mezinárodní potravinářský, zemědělský a zahradnický veletrh Grüne Woche se letos konal od 20. do 29. ledna. Účastnilo se ho asi 1600 vystavovatelů ze 70 zemí a více než 400 tisíc návštěvníků. Výstava, která je určena pro odborné návštěvníky i veřejnost, se poprvé konala v roce 1926.