KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Monitoring europoslance Hynka Fajmona – říjen 2011

11/10/11
viz. zdroj

Zdroj: Hynek Fajmon

V Manchesteru  5.října 2011

 

 

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

 

se začátkem nového měsíce Vám zasílám další zásilku informací o evropském dění. V příloze tohoto mailu naleznete pravidelný Monitoring evropské legislativy, který zahrnuje přehled legislativní činnosti a politického dění v hlavních evropských politických orgánech, v Evropské komisi, Evropském parlamentu a Evropské radě.  Tento materiál vytváří analytici Centra pro studium demokracie a kultury v Brně na mé zadání.

 

Spolu s monitoringem dostáváte i Bulletin pracovních příležitostí, který připravuje moje poslanecká kancelář. Ten je přehledem pracovních příležitostí a stáží v evropských institucích. Rozhodně doporučuji možnosti získání praxe tímto způsobem využít. Evropské instituce jsou financovány i z peněz českých daňových poplatníků. Získané zkušenosti mohou velmi napomoci při další práci jak ve světě, tak i u nás v České republice.

 

K zásilce je připojeno i mých posledních pět příspěvků, které zveřejňují formou blogů na adrese fajmon.blog.idnes.cz. V nich komentuji dění nejen v České republice a Evropě.  Evropská unie stejně ale i jako řada dalších zemí ve světě prochází stále hlubší dluhovou krizí. V posledních týdnech se ukazuje, že desítky miliard eur vynaložených na pomoc zadluženému Řecku se míjí účinkem a i ti největší optimisté již začínají připouštět odpuštění části řeckých dluhů, jinými slovy státní bankrot.

 

Bohužel, podobné problémy má v různě velké míře i řada dalších států. Evropští politici vymýšlí recepty jak situaci řešit. Evropská komise přišla s návrhem zavedení první evropské daně z finančních transakcí. Místo aby byla dluhová krize řešena omezováním rozhazování peněz daňových poplatníků, jsou navrhovány další daně. Dá se bohužel očekávat, že Evropským parlamentem tento návrh projde. Tento nesmyslný návrh však Česká republika musí v Evropské radě spolu s dalšími rozumnými státy zavetovat. Alespoň tato možnost nám ještě v Lisabonské smlouvě zůstala.

 

Hezké čtení přeje

 

Hynek Fajmon

Přílohy:

1. Monitoring EU Hynka Fajmona

2. Aktuální nabídka pracovních příložitostí
 
3. EU jde po stopách Járy Cimrmana

4. Chcete evropskou daň z finančních transakcí? Já ne!

5. EU solí cukr!

6. Britští konzervativci v Manchesteru

7. Máte pole? Zvyšte nájem! 

Zařazeno v Aktuality, Pozvánky