KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Ivan Fuksa problémy řešil

20/10/11
viz. zdroj

Zdroj: AK ČR

 

Před necelými dvěma týdny odvolal premiér Petr Nečas ministra zemědělství Ivana Fuksu. Za dobu, kdy stojím v čele Agrární komory ČR, je to šest a půl roku, byl Ivan Fuksa v pořadí už sedmým resortním ministrem. Po delší době byl ale prvním, který s českými zemědělci dobře komunikoval a který se snažil pomáhat a řešit nejpalčivější problémy našeho zemědělství.

 

Doba jeho ministrování byla dobou našeho relativního klidu. Vyjma loňského listopadového shromáždění v Lucerně jsme nezorganizovali jedinou akci. Proč? Zkrátka to nebylo potřeba. Nejvíce práce udělal ministr Fuksa v Bruselu. Česká republika si tam vydobyla velmi silnou pozici, která je podložená domácí jednotou v požadavcích na reformu společné zemědělské politiky. Byl to on, který nás dostal ke společnému jednacímu stolu a podpisu české pozice. Právě v této oblasti bude pro nového ministra zemědělství Petra Bendla klíčové, jak se mu podaří navázat.

Rád bych za vedení Agrární komory ČR i za celou členskou základnu Ivanovi Fuksovi poděkoval za jeho snahu a práci. Věřím, že i jako poslanec Parlamentu ČR ještě udělá pro české zemědělství mnoho užitečné práce.

Jan Veleba
prezident Agrární komory ČR