KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Co dobroty z farmářských trhů prozradily

07/06/11
viz. zdroj

Zdroj: AK ČR

 

Nabídku farmářských trhů se rozhodla tak zvaně „proklepnout“ redakce deníku MF Dnes. Ve velmi čtené příloze Test bude záhy sdělen národu ortel nad výrobky nakoupenými na 16 místech České republiky redaktory tohoto deníku.

 

V sobotu 28. května se rozjeli do různých míst republiky, kde se zrovna konaly farmářské trhy a nakupovali na pondělní anonymní hodnocení. Měli přivézt klobásy, sýry, mrkev, chleba. Z každé kategorie tohoto zboží vždy jednu potravinu, která je nejvíc zaujme. Pátou oblastí byla určitá rarita, něco zajímavého z potravin co nabízí trh. Měli se tentokrát vyhnout nápojům.

Do konferenčního sálu moderní budovy na Smíchově v Praze, kde sídlí deníky MF Dnes a Lidové noviny na hodnocení přijal pozvání od redakce i prezident AKČR Jan Veleba. V porotě byli šéfkuchaři, zástupci svazů pekařů, řezníků, odborníci z ministerstva zemědělství a dva novináři zabývající se zemědělstvím a potravinářstvím.

Dostali jsme 5 archů s šestnácti řádky, v nichž se označil výrobek, stručně charakterizoval a jako ve škole ve stupnici jedna až pět se známkovalo. První byla na řadě mrkev, druhé místo obsadily chleby, pak se posuzovaly sýry, klobásy a nakonec zvláštnosti z nabídky tržnic. Výsledky hodnocení prozradí zřejmě nejen to, že zájem o tyto dobroty je na místě, ale i další pravdu, že ne každý kdo vyrábí uzeniny je i zručným řezníkem. Některé klobásy svým vzhledem na nákroji připomínaly víc prejt, než dobře vyrobené řeznické dílo a hodně koření mělo překrýt méně hodnotné složení. Naštěstí těchto exemplářů bylo minimálně.

Eugenie Línková