KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

40. Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva 2011

25/05/11
viz. zdroj

Zdroj: SKF ČR

Soutěže Děčínské kotvy se konají již od roku 1971 a  v letošním roce slavíme 40 let konání Mistrovství floristů ČR. 40 let ve společném životě dvou lidí vyjadřuje Rubínová svatba, která se spolu s Děčínskou kotvou stala inspirací pro soutěžní témata letošního ročníku.
Soutěž probíhala v rámci Děčínských slavností a konala se pod záštitou ministra zemědělství pana Ivana Fuksy, předsedy Asociace krajů ČR pana Michala Haška a prezidenta Agrární komory pana Jana Veleby.
Soutěž se konala: 18. – 19. 5. 2011 výstava pro veřejnost : 20. – 22. 5. 2011.
Navštívilo ji přes 9 500 lidí.
Místo konání: Děčínský zámek
Vyhlašovatelé: Svaz květinářů a floristů ČR a Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse, Děčín-Libverda

40. ročník Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2010 zahájil již tradičně ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě pan Ing. Libor Kunte a primátor statutárního města Děčín pan František Pelant a předseda SKF ČR pan Ing. Jiří Horák.
Letošního ročníku se zúčastnilo 29 floristů – 14 juniorů, studentů zahradnických škol; a 15 seniorů, profesionálních aranžérů květin. Hodnocení soutěže proběhlo dle 100 bodového systému organizace Florint, na které dohlížel komisař Ing. Jiří Martinek a Bc. Marie Mikanová.
Členy hodnotících komisí byli přední floristé České republiky a Slovenské republiky. 
Juniorští floristé tvořili své práce v prostorách zámeckých koníren a utkali se v následujících disciplínách: kulatá svatební kytice pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (aranžmá se slunečnicí), kytice vyjadřující 40. výročí Děčínské kotvy a slavnostní stůl k výročí Rubínové svatby. Senioři změřili své síly v reprezentačních sálech samotného zámku: svatební kytice/dekorace pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (harmonie květin a skla) a kytice k výročí Rubínové svatby. S posledním úkolem se floristé přesunuli do Růžové zahrady, kde vznikaly volné květinové práce na téma Děčínská kotva. Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 19. května 2011 večer slavnostním předáváním cen vítězům v hlavním sále DĚČÍNSKÉHO ZÁMKU. Soutěž juniorů vyhrál Ondřej Čerňák ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín-Libverda a stal se tak ve své kategorii MISTREM ČR ve floristice. Vítězství v seniorské kategorii obhájil a MISTREM ČR ve floristice se stal Jaromír Kokeš ze Studia AMMI v Brně. Tradiční součástí slavnostního večera byla přehlídka květinových „modelů“, letos se jednalo o květinové kabelky. Vítěznou květinovou kabelku vytvořil Petr Kopáč.
Obohacením slavnostního vyhlášení vítězů byl křest nové učebnice FLORISTIKY nakladatelství PROFI PRESS a
představili jsme nové logo Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva.
Krásným vyvrcholením večera bylo uvedení pana Ing. Antonína Kubíčka, paní Ing. Dagmar Kubíčkové a paní Jitky Dvořáčkové do floristické síně slávy.
Soutěž se mohla uskutečnit díky finanční podpoře statutárního města Děčín, krajského úřadu Ústeckého kraje a Asociace krajů ČR.

Zpracoval: Svaz květinářů a floristů ČR, www.svazkvetinaruafloristu.cz        

Přílohy: 
Výsledky soutěže DK 2011

Kubíčková Dagmar

Kubíček Antonín

Kokeš Jaromír

 

Zařazeno v Aktuality