KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Skotský objev významný pro pěstitele černého rybízu

07/03/11

Skotští vědci objevili genetický marker spojený s genem umožňující resistenci černého rybízu vůči nebezpečnému škůdci – roztoči vlnovníku rybízovému (Cecidophyopsis ribis).

 

Pro pěstitele černého rybízu, kteří válčí proti roztoči vlnovníku rybízovému (Cecidophyopsis ribis), by mohla nastat světlejší budoucnost poté, kdy vědci ve Skotsku objevili genetický marker spojený s genem, který umožňuje resistenci vůči tomuto škůdci.

Bio SS, skupina matematiků a statistiků z ústavu Scottish Crop Research Institute oznámila tento objev na konci minulého roku na tiskové konferenci konané skotskou vládou v Glasgow.

Tato konference poskytla vládě platformu, aby odhalila některé z nejvýznamnějších úspěchů ze svého programu výzkumu venkova a životního prostředí za posledních pět let. Objev genetického markeru byl mimořádný průlom pro plodinu černý rybíz, protože výzkum byl tradičně zaměřen na genetiku, která se věnuje velikosti plodů a zdravotním výhodám, jako například obsahu vitaminu C a anthokyaninů.

Rob Saunders, agronom pro černý rybíz producenta GlaxoSmithKline společnosti Ribena, který pomáhá financovat významný podíl britského výzkumného programu pro černý rybíz, vysvětlil, že tento objev má potenciál prodloužit životnost plantáže černého rybízu na dobu podobnou, jakou má životnost jablečného sadu. Důvodem, proč plantáže černého rybízu vydrží jen deset až dvanáct let je ten, že jsou napadeny reverzním virem přenášeným  vlnovníkem rybízovým. Pokud jím černý rybíz není napaden, mohl by pak  potenciálně  vydržet tak dlouho jako jablečný sad, tj. 20 nebo 30 let a snížit tak náklady na produkci.

Ale s vývojem nových odrůd existuje dlouhé období mezi objevy učiněnými ve šlechtitelském programu a komerční dostupností těchto produktů. Je také třeba, aby bylo možno objevený marker kombinovat s velkým množstvím jiných žádoucích charakteristik.

Skotsko také oznámilo, že probíhal také nový projekt ve studiu genetické složky měknutí  a kažení malin ve skladu. Tento projekt, který začal loni, je program HortLink financovaný průmyslem a následuje po řadě prací již uskutečněných společností BioSS na maliníku. 

Horticulture Week, 2011, 14 January, s. 22

Zdroj: www.agronavigator.cz

Zařazeno v Rostlinná výroba