KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

EUROPA CUP 2011 – 17. mistrovství Evropy ve floristice

07/02/11

EUROPA CUP je nejprestižnější evropskou soutěží v oboru aranžování květin, která se podobně jako olympiáda koná jednou za čtyři roky v jedné ze členských zemí asociace FLORINT. FLORINT je mezinárodní asociací sdružující národní floristické svazy a asociace v rámci Evropy.

 

 

 

Soutěž je určena pro profesionály a koná se již od roku 1967. Pořadateli EUROPA CUPu, který se v ČR uskuteční poprvé ve dnech 31. 8.   5. 9. 2011, jsou statutární město Havířov a Svaz květinářů a floristů ČR.

Záštitu nad EC 2011 převzali:

předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR: paní Miroslava Němcová

ministr zemědělství ČR: pan Ivan Fuksa

premiér ČR: pan Petr Nečas

předseda Asociace krajů ČR: pan Michal Hašek

rektor Mendelovy univerzity v Brně: pan Jaroslav Hlušek

Soutěže se zúčastní až 24 zástupců z 24 evropských zemí. Reprezentanti jednotlivých států budou soutěžit v 6 disciplínách, které je provedou nejen historií města Havířov, ale také historií české hudby. Dva soutěžní úkoly budou odrážet historii mladého Havířova a jeho vztah k uhlí a květinám. Následovat bude oslava 170. výročí narození Antonína Dvořáka. V žádné soutěži nesmí chybět svatební téma. Vše završí téma s nádechem módy a překvapení. Českou republiku bude reprezentovat Jaromír Kokeš (studio AMMI Brno) – MISTR ČR ve floristice 2010.

Mezi členy hlavní hodnotitelské komise byl vybrán i zástupce z ČR – Ing. Jiří Martinek, Ph.D.,  členem technické komise za pořadatelskou zemi byl zvolen Ing. Michal Haut.

www.ec2011.eu

předseda Senátu PČR: pan Milan Štěch

Zařazeno v Aktuality, Pozvánky