KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Vedení stájového registru na Portálu farmáře plnohodnotně  nahrazuje papírovou formu registru

04/01/11

Zdroj: MZe

Na základě četných dotazů chovatelů připomínáme, že vedení stájového registru na Portálu farmáře plnohodnotně nahrazuje papírovou formu stájového registru (tzv. "žlutý sešítek"). Program stájového registru je provozovaný Ministerstvem zemědělství a vyvíjený ve spolupráci s ČMSCH, čímž logicky patří mezi schválené programy pro vedení stájového registru. Další informace naleznete po prokliku nadpisu novinky.

Odpovědi na další časté otázky chovatelů ke Stájovému registru na Portále farmáře:

Když vedu stájový registr na Portále, znamená to, že nemohu zasílat hlášení v papírové formě nebo z jiného SW programu?
Pokud chovatel vede stájový registr na Portále, nemůže souběžně zasílat hlášení v papírové formě nebo z jiného SW programu, neboť by tím došlo k rozjetí dat ve stájovém registru. Výjimkou je zasílání hlášení doplnění původu a rušící hlášení k pohybům z doby před zahájením práce ve stájovém registru na Portále.
Toto omezení platí jen po dobu, kdy má chovatel aktivovaný stájový registr na Portále,nikoliv navždy. Chovatel v případě nespokojenosti může vždy stájový registr na Portále ukončit a vrátit se k papírové formě nebo jinému SW.

Jak si ze stájového registru na Portále vytisknu obsah stájového registru, tj. náhradu "žlutého sešítku", která by obstála před kontrolou SVS nebo ČPI ?
Ve spodní části záložky Registr se nachází tlačítko TISK REGISTRU, které umožní vytisknout obsah stájového registru do formátu MS Word. Je možné tisknout kompletní registr nebo tisk časově omezit. Tisk vždy obsahuje pohyby zvířat za zvolené období a výchozí stav zvířat k datu spuštění stájového registru na Portálu nebo k datu počátku zvoleného intervalu tisku.

Zařazeno v Zpravodaje IC