KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Zpravodaj Bio-info (15.11.2010)

18/11/10

Informační portál pro ty, kteří žijí BIO

Bioinfo

Informační portál pro ty, kteří žijí BIO

Zpravodaj

Bioinfo

15. 11. 2010

Nové články:


Z domova

SONNENTOR představuje čajovou Adventní sadu i další novinky

Jedním z největších hitů vánoční sezóny mezi biopotravinami je tradičně čajový adventní kalendář ADVENTNÍ SADA od SONNENTORu.

SONNENTOR zřizuje specializovaná oddělení čajů a koření v prodejnách

Společnost SONNENTOR, tradiční výrobce bio-čajů a bio-koření, otevírá svoje specializovaná oddělení čajů a koření v prodejnách zdravé výživy v Hradci Králové, v Brně a také na Slovensku v Trnavě.

PRO-BIO s.r.o. přichází s předvánoční nadílkovou akcí

Společnost PRO-BIO s.r.o. přichází v předvánočním čase s nabídkou slev na 24 vybraných produktů.

Ze světa

Výrobci kvalitní čokolády sázejí na biokakao

Ze své „továrny na čokoládu“ ve francouzských Alpách pečuje rodina Stephana Bonnata již více než století o vztahy s pěstiteli kakaových bobů po celém světě. Nyní společně přinášejí zelenou revoluci do výroby čokolády.  

Alnatura zvýšila obrat na téměř 400 milionů EUR

Největší německý výrobce, velkoobchodník a maloobchodník s biopotravinami, společnost Alnatura, dosáhl zatím nejvyššího obratu ve své historii: téměř 400 milionů EUR.

Vzestupný trend na mezinárodním biotrhu

Trhy s biopotravinami jsou opět na vzestupu, celosvětový obrat s bioprodukty dosahuje přes 50 mld. USD ročně.

Severní Amerika: Weleda na celoamerickém turné

Weleda, jeden z největších výrobců kontrolované přírodní kosmetiky, je aktivní také ve Spojených státech. K podpoře svého sdělení „Co dáváte na sebe dáváte do sebe“ využil netradiční metodu – turné v pojízdném informačním náklaďáku.

Fair trade

Cafédirect úspěšně dobývá nejen britský trh

Cafédirect byla založena roku 1991 a v současnosti je jedničkou na trhu Fair Trade horkých nápojů ve Velké Británii. Její tržní podíl na trhu Fair Trade káv a čajů je 35 procent. roční obrat z prodeje výrobků Cafédirect dosáhl více jak 23,5 mil. liber.

Biovíno

Zábavná hra s vínem a o víně

Pokud patříte mezi fanoušky vína a nechcete zůstat jenom u jeho pití, máme pro vás zajímavý tip. Společnost Templářské sklepy Čejkovice vám umožňuje zahrajte si na vinaře.

Bio v gastronomii

Biorestaurace v Dolním Sasku najdete na internetu

Stále více zákazníků dbá o to, aby jejich strava byla v bio kvalitě, a to i když jedí mimo domov. Pokud si chcete dopřát biopokrmy také při cestách městy německého Dolního Saska, naplánujte si svoji cestu předem na internetu.

Trvalá udržitelnost

Džusy Odwalla budou vyráběny v plastu z rostlin

Výrobce džusů Odwalla, dceřiná společnost Coca-Coly, bude od příštího března balit své džusy do plastových lahví, vyráběných z rostlinného základu.

Ekologické zemědělství

BioFach 2011: Zaměřeno na globální potravinovou otázku

Jak může bio uživit svět? Lidé z oboru diskutují o „zelené konzumaci“, reálných cenách a životních stylech.

Z výzkumu

Výzkum: ekologické farmy mají kvalitnější půdu

Postupy hospodaření na ekologických farmách vedou podle studie britských vědců z dlouhodobého hlediska ke zdravější půdě.

Bio tržiště

Nabízíme biooves nahý

Nabízíme biobrambory na uskladnění,český biočesnek

Plemenný býk Highland z ekol.chovu

MC Sedmikráska Brno hledá donátora – bio mikulášské balíčky

Nabídka BIO MRKVE

Žijte bio – nová rubrika na Bio-info.cz

Žijte v rovnováze

Jógou proti splínu

Amy Weintraubová žijící v Tusconu v Arizoně strávila deset let na antidepresivech. „Meditovala jsem intenzivně již od roku 1970, ale přesto jsem byla v depresi,” říká 58letá jogínka a odhodí své blond kudrliny z obličeje. Podle jejího terapeuta byly vyhlídky na vysazení léků mizivé.

Heřmánek na bolesti těla i duše

Heřmánek pravý (modrý), Matricaria chamomilla, je hojná rostlina našich polí a luk. Zejména v polích obsazuje invazivně velké plochy. Zevně působí heřmánek dezinfekčně, protizánětlivě a podporuje granulaci tkání.

Vypěstujte si sami

Čmeláci známí i neznámí. Jak je přilákat na naší zahradu

Čmeláci jsou oblíbení u dětí i dospělých, zvláště zahrádkářů. Přesto vědomky i nevědomky způsobujeme jejich úbytek a jejich krátký život děláme ještě komplikovanější. Přitom jim vděčíme za mnohé a není obtížné jim pomoci, alespoň na naší zahradě. Určitě se nám za to odvděčí, neboť jsou to velmi pracovití a mnohdy nezastupitelní opylovači.

Přirozeně krásná

Biotextil: Poslední chybějící střípek skládačky

Jak je dobře, že lidé stále více pečují o své zdraví. Nejen pro jejich vlastní dobro. Ze stále více se rozšiřujícího povědomí o přínosech zdravého životního stylu zprostředkovaně těží i příroda, které tím též snižujeme zátěž.

Vaříme společně

Losos s čočkou

Exotické müsli

Vzdělávejte se

Kouzla živé kuchyně také v Brně

Čeká na Vás zážitek. Den plný chutí, zábavy, okořeněný informacemi o životním stylu. Naučíte se připravovat jednoduchá a chuťově výrazná zdravá jídla.