KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministerstvo zemědělství pokročilo v přípravě pozice ČR k budoucnosti zemědělské politiky EU

12/10/10

Hlavními prioritami Společné zemědělské politiky by měly být zjednodušení administrativy a snížení byrokracie, spravedlivé podmínky pro zemědělce ze starých i nových členských států EU a ochrana půdy. Vyplynulo ze stanovisek odborníků dotázaných Ministerstvem zemědělství.

 

 

Z těchto principů vychází i klíčový materiál, který definuje pozici České republiky pro jednání o Společné zemědělské politice EU po roce 2013 připravený Ministerstvem zemědělství.  Dnes se za „Východiska pozice České republiky k budoucí podobě Společné zemědělské politiky EU po roce 2013“ postavili i reprezentanti klíčových nevládních organizací, odborníci z dalších rezortů i akademické sféry.

„Jsem rád, že jsme se dnes přiblížili tomu, abychom poprvé v historii definovali jednu společnou pozici České republiky, kterou budou stát i nevládní organizace prosazovat v Evropské unii,“ komentoval výsledky kulatého stolu ministr Ivan Fuksa.

V průběhu října projedná pozici ČR ke společné zemědělské politice EU vládní výbor pro Evropskou unii.

Zařazeno v Aktuality