KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

BIO-info – informační portál pro ty, kteří chtějí žít BIO (4.10.2010)

05/10/10

Zdroj: BIO-info

Nově v Seznamech Bio-info.cz: kompletní přehled biopotravin nabízených v maloobchodních řetězcích.

Nové články:


Výsledky tipovací soutěže „Bio-info Tip září 2010“

Soutěž Bio-info Tip září 2010 zná své vítěze. Počet návštěvníků informačního portálu Bio-info dosáhl v září 2010 rekordní úrovně 18 915. Nejblíže tomuto číslu byly tři z vás.

Z domova

Vyzkoušeli jsme za vás: Kvalitní biomaso až do domu

Toužíte po pořádném steaku z kvalitního hovězího? A co kdyby to bylo biohovězí? A teď si ještě představte, že vám jej někdo přiveze. Vy si jen vyberete druh a množství. Pokud se vám právě rozsvítily oči, čtěte dále.    

Kalendář akcí na měsíc říjen 2010

Ústav zemědělské ekonomiky a informací vydává každý měsíc přehled akcí, zaměřených na oblast vzdělávání v oboru zemědělství, turistiky, lesnictví, potravinářství a ochrany životního prostředí. Seznam také obsahuje přehled výstav.

Ze světa

Michelle Obama hostila manželky diplomatů v restauraci na biofarmě

První dáme Spojených států amerických Michelle Obama uvítala manželky světových vůdců, kteří se sjeli na zasedání Valného shromáždění OSN do New Yorku, na biofarmě.  

Velká Británie: Biomléko u McDonald’s stale populárnější

Restaurace rychlého občerstvení McDonald’s ve Velké Británii ohlásily, že jejich prodej biomléka se zvyšuje o 20 procent ročně.

Biokosmetika

Přírodní řecká kosmetika Mastic Spa přichází na český trh

V červnu letošního roku byla na český trh oficiálně uvedena luxusní řecká značka přírodní kosmetiky Mastic Spa. V těchto dnech se také otevřela první specializované prodejna s touto kosmetikou v Praze.

Výrobci biokosmetiky otevírají vlastní prodejny nejen v Evropě

Letošní rok je ve znamení mezinárodní expanze výrobců kontrolované přírodní kosmetiky. Od  francouzské značky Melvita až po lotyšského výrobce Madára, otevírání vlastní prodejen je v kurzu.

Fair trade

Filipínský aktivista vylíčí zkušenosti s dětskou prostitucí a spravedlivým obchodem

Jeden den v Praze stráví při své evropské cestě filipínský aktivista Shay Cullen, nominovaný dvakrát na Nobelovu cenu míru za dlouholetou obhajobu lidských práv, především práv dětí ohrožených sexuálním násilím.

Farmářské trhy

Zbraslavské jarmarky nabídnou pstruhy a netradiční zeleninu z latifundie

Na Zbraslavském jarmarku se tuto sobotu můžete opět těšit na čerstvou zeleninu, ovoce a bylinky z bohaté sklizně českých farmářů.

Farmářský trh na Jiřáku zve na Kokino

Farmářské tržiště Praha vás srdečně zve v sobotu 2. října 2010 dopoledne na farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Zelené farmářské trhy v Brně

Strana zelených pořádá v Brně farmářský trh s místními potravinami a produkty od lokálních farmářů a výrobců.

Trvalá udržitelnost

Maloobchodníci plní své sliby v oblasti životního prostředí

Díky slibu evropských maloobchodníků podporovat způsob spotřeby, který je udržitelnější z hlediska životního prostředí, nacházejí evropští zákazníci v obchodech stále více ekologických výrobků.

Ekologické zemědělství

Počet ekologických zemědělců v Polsku vloni nadále rostl

Ekologické zemědělství se v Polsku nadále pozitivně rozvíjí. Svědčí o tom statické údaje za loňský rok, ukazující nárůst počtu ekologických zemědělců i rozlohy.  

Poslední pastva aneb Holky domů

Na kozí farmě ROZINKA v Čelechovicích na Hané, 5 km od Prostějova, se už po desáté budou loučit s letní sezonou. Podzim přivítají symbolickým zaháněním stáda.

Biologickéá ochrana proti strupovitosti funguje

Firma BIOCONT LABORATORY a VŠÚO Holovousy vás zvou na setkání ovocnářů s prohlídkou pokusných výsadeb v Holovousích.  

Švédsko se chce zaměřit na produkci potravin šetrnějších k přírodě

Politická „Strana středu“ navrhuje 21 bodů pro zvýšení produkce švédských „eco-smart-foods“ na místo dovozu potravin více zatěžujících prostředí.

Bio osobnost měsíce

Říjen 2010: Rostislav Siksta

Jednatel společnosti BIOOBCHOD.CZ s.r.o.

Bio kariéra

Zelená domácnost.com hledá obchodní zástupce po celé ČR

Žijte bio – nová rubrika na Bio-info.cz

O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška

Stále více lidí má zájem na tom, aby dopady jejich životního stylu na životní prostředí byly co nejmenší. Motivace pro to bývají různé – alergik v rodině, móda, vliv známých a kamarádů, přesycení civilizací a podobně.

Bio na veletrhu For Babies

Včera se otevřely brány veletrhu For Babies v pražském veletržním areálu v Letňanech. Navštívili jsme jej a hledali mezi stánky bioprodukty. A našli jsme! Neunikla nám nabídka produktů z biobavny: oblečení, látkové pleny, nosítka, potraviny, hračky. 

1. díl velkého plenkového seriálu: Vyvracíme mýty o látkových plenách

BioMáma vám přináší nový seriál o látkových plenách. V prvním díle se pokusíme vyvrátit mýty, které obecně o látkových plenách kolují. Seriál vás postupně seznámí s druhy látkových plen, provede vás celým trhem s látkovými plenami a přinese praktické a ověřené tipy, které se mohou hodit jak začátečníkům tak ostříleným látkařkám. 

Kompost – zahradníkovo zlato

Podobně jako slovo komponovat vznikl i výraz kompost z latinského componere , což znamená skládat. Kompost je tak vlastně skladba, kompozice, a orchestrem, který ji hraje, jsou myriády mikroskopických i makroskopických rostlin a živočichů.

Co si představit pod pojmem „udržitelný cestovní ruch“

Co to je udržitelný cestovní ruch? Úvodní informace od našeho partnera – společnosti ECEAT a jejího předsedy Michala Buriana, odborníka na ekoturistiku.

Vědomé tvoření života

Máme možnost si svůj život tvořit, nebo jsme jim jen vláčení a nemůžeme jej ovlivnit?

Nemoc a její význam

Proč nám nemoc do života vstupuje a jaký je její smysl? Co nám přináši a jaký pro nás může mít význam?

Bezplenková komunikační metoda

Zaměříme se na základní teorii – co tato metoda je, jak začít, kdy začít a proč vlastně začít.

Přírodní stavitelství – kurz v Brně

Kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům…

 

Bio tržiště

Brněnská restaurace hledá dodavatele čerstvých farmářských produktů

Farmářské trhy Brno- nabídka volného místa pro prodej

Sháníme český česnek

Nabízím biobrambory

 

Vizí Bio-info.cz je lokálně ukotvený, zodpovědný a trvale udržitelný potravinový systém, který je založen na principech zdraví, ekologie, spravedlnosti a péče, a který přináší prospěch, zdraví a pohodu současným a budoucím generacím a chrání přírodní bohatství Země. Děkujeme, že nám ji pomáháte naplňovat.