KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

BIO-info – informační portál pro ty, kteří chtějí žít BIO (25.10.2010)

26/10/10

Zdroj: BIO-info

Z domova

Každý druhý Čech má zájem mléko nakupovat v mlékomatech

Z reprezentativního průzkumu, mapujícího povědomí a zájem české veřejnosti o tzv. mlékomaty, který provedla agentura DEMA, vyplývá, že utomaty na čerstvé mléko občany ČR zaujaly. Každý druhý má zájem tímto způsobem mléko nakupovat.

Brněnské restaurace hledají "dobroty z blízka"

Dvě brněnské restaurace se rozhodly vyjít vstříc stoupajícímu zájmu svých zákazníků o místní produkty. Pro nově otevřené „Koutky delikates z blízka“ hledají dodavatele.

Biokosmetika

Choice of Nature – individuální přírodní kosmetika

Od října letošního roku si mohou zákazníci webu www. c hoice-of-nature .de sami vytvářet přípravky přírodní kosmetiky dle typu pleti a vlastních preferencí. Přírodní rostlinné oleje, extrakty z květů a vůně mohou být kombinovány do více než 10 000 různých možností. 

Přírodní kosmetika alverde vítězem „ECOCARE 2010“

Privátní značka alverde společnosti dm drogerie markt obsadila svým pojetím trvalé udržitelnosti první místo v mezinárodní soutěži o trvalou udržitelnost „ECOCARE 2010“ v kategorii Produkt.

Ekotextil

Wear Fair 2010 – férové a ekologické oděvy v Linzi

Více než 50 módních značek z celé Evropy, které nabízí oděvy z ekologických materiálů, se sešli již potřetí na největším rakouském veletrhu férové a ekologické módy WearFair 2010 .

Biotextil a trvalá udržitelnost se prosazují na česká módní mola

Dámská bio oděvní kolekce Stripes návrhářky Zuzany Sedmidubské, tvořící pod značkou 7dub, je vytvořena z bio a recyklovaných materiálů. Oděvy jsou modelovány z jednoduchých střihových forem z pruhů látek.

Farmářské trhy

Zbraslavské jarmarky s programem „Recy věci“

V sobotu 30.10. se můžete na Zbraslavských jarmarcích vedle svých oblíbených prodejců těšit také na výborné kozí sýry z farmy v Nové Vísce, horkou čokoládu, české kanafasové ubrusy, levandulový čaj, podzimní květinové vazby anebo vlašské ořechy ze statku v Lipeních.

Karlínské farmářské trhy 23. října

Co vás čeká tuto sobotu, pokud zavítáte na Karlinské farmářské trhy? Bude toho jako obvykle plný obsah asi 50 automobilů, dodávek a pikapů.

Bio v gastronomii

Biorestaurace ve Francii budou podléhat kontrole

Ačkoli současná evropská právní úprava výroby a prodeje biopotravin nezahrnuje používání a prodej biopotravin v restauracích a gastronomických provozech, mají jednotlivé členské státy EU možnost tuto problematiku řešit vlastní právní úpravou.

Nové koncepty zdravé výživy v závodním stravování

Podle statistik jsou závodní restaurace nejčastějším místem, kde lidé během pracovních dní obědvají. V prvním pololetí 2010 to bylo 38,1 % ekonomicky aktivní populace ČR, což oproti roku 2009 představuje nárůst o 2 % (cca 100 000 lidí). S tímto zvyšujícím se trendem stoupají také požadavky na kvalitní a zdravé stravování.   

Trvalá udržitelnost

Nové kelímky na jogurt firmy Stonyfield’s snižují uhlíkové emise na polovinu

Největší výrobce biojogurtů na světě, americká firma Stonyfield Farm, oznámila, že u některých svých výrobků nahradila kelímky vyráběné z ropy za kelímky vyráběné z rostlinného základu.

Evropská komise vzdává poctu Hotelu Adria v Praze

Hotel Adria Praha se z celé Evropské unie umístil na 2. místě v soutěži „EU Ecolabel Communication Award“.

Eko zemědělství

Sdružení BioSad bude podporovat ekologické pěstování ovoce

Nově vzniklé sdružení ekologických ovocnářů, výzkumníků a poradců se bude zabývat pomocí s rozvojem ekologického pěstování ovoce v České republice.

Rozhovory

Rozhovor Bio-info: Jana Růžičková a Michal Vališ

Česká společnost AMWA s.r.o. oslavila v září své první výročí. Během jednoho roku své existence zavedla pod značkou AMWA Organic kompletní bio kolekci pro zdravé spaní, zakázkovou výrobu pro firemní klientelu a stala se také prvním českým specializovaným dodavatelem ekologicky a eticky čisté metráže pro módní návrháře a další zpracovatele. Jejími zakladateli jsou Michal Vališ a Jana Růžičková.

Bio tržiště

Hledáme místní dobroty do Koutku delikates

Sadbový česnek

Nabídka BIO Bedýnek celoročně do domu

 

Žijte bio – nová rubrika na Bio-info.cz

Nový seriál: BioMámy testují!

V dnešních dnech putují k vybraným BioMámám menstruační pohárky Mooncup na tříměsíční testování. Cílem nového seriálu BIOMÁMY TESTUJÍ je sdílení zkušeností žen a maminek s ekologickým sortimentem, který je dostupný na českém trhu. 

Žijte v rovnováze

Neztrácejte energii na podzim

Rok se nám opět posunul do své chladnější části. V září sice ještě pomalu doznívá pozdní léto, ale na dveře už klepe podzim, na který se musíme náležitě připravit. Pokud je vaše tělo celoročně v harmonii i následující měsíce si můžete vychutnat ve výtečné kondici.

Jóga a její historie

Samotný název jóga pochází ze sanskrtského slova, které se překládá jako „sjednocení, splynutí, spojení". Kořeny jógy sahají do dávného starověku Indie pravděpodobně do období proto-indické kultury.

Vypěstujte si sami

Co se slimáky na biozahradě?

Než vám odpovím na tuto otázku, rád bych vám o slimácích něco pověděl. Slimáci jsou zdravotní policie. Spolehlivě odstraňují vše neduživé, odumírající, rozkládající se, nebo naopak přehnojené a přebujelé.