KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Informační systém SZIFu musí přinést úspory a spolehlivé technické řešení

21/09/10

Jasné zadání dostal od ministerstva zemědělství Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) ohledně informačního systému. Primárním zájmem ministerstva zemědělství zůstává zajištění bezproblémového vyplácení evropských dotací zemědělcům.

 

Další podmínkou případné změny je jasně doložitelná finanční úspora a zajištění vlastnických práv ministerstva zemědělství k systému. Výběrové řízení musí být otevřené a transparentní.

 

Prioritou ministerstva zemědělství zůstává zabezpečit informační systém SZIFu nejen v příštím roce, ale i v dalších letech tak, aby zemědělci měli jistotu, že vyplácení technicky nic neohrozí. Klíčovým je také požadavek na úspory. „V žádném případě proto nepřipadá v úvahu, aby běžely souběžně dva informační systémy,“ zdůraznil ministr Ivan Fuksa.

Převádět systém úzce spjatý s evropskými dotacemi před koncem programovacího období navíc nepovažuje vedení ministerstva zemědělství za optimální. „Očekávám ale, že stávající firma SAP na provozování systému v příštím roce nabídne výraznou slevu,“ řekl ministr Fuksa. Možnost přechodu na jiný systém v novém programovém období pak ministr Fuksa podmiňuje otevřeným výběrovým řízením, jehož zásadním kritériem bude ekonomická výhodnost a vlastnická práva ministerstva zemědělství k tomuto systému.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR, www.eagri.cz

Zařazeno v Aktuality, SZIF