KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

BIO-info – informační portál pro ty, kteří chtějí žít BIO (27.9.2010)

29/09/10

Zdroj: BIO-info

Z domova

Nejprodávanější biopotraviny v prodejnách Spar

Rostoucí zájem o bioprodukty zaznamenala ve svých prodejnách společnost SPAR ČOS, která v sortimentu nabízí zejména biopotraviny vlastní značky. Její biořada SPAR Natur*pur v současné době obsahuje již více než 120 výrobků.

Moderní Pstruhařství Mlýny – ryby bez stresu a ohled na okolní přírodu

Pokud jste zavítali na Zbraslavské jarmarky, mohli jste si koupit i čerstvé pstruhy, lipany i jesetery ze šumavského Pstruhařství Mlýny.

Biokosmetika

Přírodní kosmetika Wala slaví 75 let

Německá společnost Wala-Heilmittel GmbH se sídlem v Bad Boll letos oslavuje 75 let od svého založení.  

AMWA Organic slaví narozeniny a rozdává dárky

Česká značka biotextilních výrobků ze 100% přírodně barvené biobavlny AMWA Organic slaví své první narozeniny a při té příležitosti svým zákazníkům připravila překvapení.

Nové BIO parfémy z Francie

Francouzská značka parfémů Honoré des Prés právě uvedla na trh novou řadu BIO parfémů pod názvem „We love NY“. Flakon s parfémem je umístěn do přenosného kalíšku na kávu. 

Ze světa

BIO na mnichovském Oktoberfestu

Mnichovský festival piva “Oktoberfest” si většina z nás spojí zejména s grilovanými kuřaty, pivem a klobásou. Zdravé potraviny pravděpodobně nebývají středem pozornosti návštěvníků. Letos se to ale může změnit.

Eko textil

C&A zahájila kampaň na propagaci biobavlny

Společnost C&A, jeden z největších maloobchodníků s oděvy na světě, se rozhodla dále podpořit svoje vedoucí postavení v oblasti využívání biobavlny pro své oděvy. V Evropě právě odstartovala reklamní kampaň v denících a televizi.

Farmářské trhy

Přijďte na první Waldorfský biojarmark ve čtvrtek 30. září

Ve čtvrtek, 30. září odpoledne bude pro rodiče i děti na zahradě Waldorfské základní a mateřské školy Brno připraven farmářský biojarmark. Přijďte si nakoupit čerstvou biozeleninu, bioovoce, ochutnat mošty či čaje…a spoustu dalších dobrot. Pro maminky bude připravena kuchařská show – určitě si nenechte ujít.

Užijte si Biotýden na Jířáku

Farmářské trhy jako partner Měsíce biopotravin Vás zvou na Týden biopotravin a ekologického zemědělství na náměstí Jiřího z Poděbrad tuto středu 22. 9. a sobotu 25. 9. 2010.

Karlínské trhy v sobotu 25. září

A je to tady!  Podzim nastupuje stylem námořní pěchoty. V sobotu si vezměte pláštěnku, svetr, deštník, gumovky a velikánský košík. Nůž netřeba, v Karlíně koupíte houby očištěné.

Jablečné slavnosti na Kubáni

Farmářské trhy na Kubánském náměstí nabízejí svým návštěvníkům další z tematických týdnů, tentokrát na téma jablko.

Festival sklizně v Botanicusu již zítra

Již tuto sobotu proběhne v zahradním a historickém centru Botanicus v Ostré Festival sklizně. Organizátoři připravili podzimní jarmark zeleniny a všech právě dozrávajících plodů a festival tance, divadla a her.

Ekologické zemědělství

Ministerstvo vydalo ročenku českého ekologického zemědělství 2009

Ministerstvo zemědělství vydává ve spolupráci s Bioinstitutem, o.p.s. a dalšími autory novou Ročenku ekologického zemědělství za rok 2009.

Žijte BIO – nová rubrika Bio-info

Co je chlebem lidstva?

Není to maso, pivo ani ovoce, jak by mnozí zastánci západního stylu života mohli hlásat. Nemůžeme ani tvrdit, že jej představuje známý pecen chleba, protože běžný způsob jeho přípravy s sebou nese tolik zdravotních rizik, že by bylo lépe se mu vyhnout.

 

Bio tržiště

Brněnská restaurace hledá dodavatele čerstvých farmářských produktů

Farmářské trhy Brno- nabídka volného místa pro prodej

Sháníme český česnek

Nabízím biobrambory

 

Vizí Bio-info.cz je lokálně ukotvený, zodpovědný a trvale udržitelný potravinový systém, který je založen na principech zdraví, ekologie, spravedlnosti a péče, a který přináší prospěch, zdraví a pohodu současným a budoucím generacím a chrání přírodní bohatství Země. Děkujeme, že nám ji pomáháte naplňovat.