KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Bio-info – informační portál, kteří chtějí žít BIO (7.9.2010)

07/09/10

Zdroj: BIO-info

Navštívili jsme za vás: Čejkovické slavnosti přilákaly tisíce návštěvníků

Společnost SONNENTOR, tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů, otevřela svou bránu v historií opředených jihomoravských Čejkovicích. Na její první Čejkovické bylinkové slavnosti zavítaly odhadem 4 tisíce lidí.

BioAbecedář Hanky Zemanové vychází už za týden

Dlouho očekávaná nová kniha Hanky Zemanové, propagátorky biopotravin a biovaření, je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

Měsíc biopotravin zahájen

Informativní a osvětová akce Měsíc biopotravin probíhá letos již pošesté. V měsíci sklizně a oslavy úrody chce ukázat, že ekologické zemědělství má co nabídnout.

Biopekárna Zemanka zve na Den otevřených dveří – již tuto sobotu

Jak se pečou sušenky v Biopekárně Zemanka se můžete na vlastní oči přesvědčit tuto sobotu, 4. září, pokud zavítáte do Oříškova u Sedlčan, sídla vyhlášené rodinné pekárny.

Několik důvodů pro bylinnou léčbu

Placená inzerce: Bylinná léčba tvoří jeden ze základů přírodní léčby. V současné době se zvyšuje zájem lidí o byliny jako doplňku a alternativě k léčbě západními chemickými léky.

Kalendář akcí na měsíc září 2010

Ústav zemědělské ekonomiky a informací vydává každý měsíc přehled akcí, zaměřených na oblast vzdělávání v oboru zemědělství, turistiky, lesnictví, potravinářství a ochrany životního prostředí. Seznam také obsahuje přehled výstav.

„Česká chuťovka“ SLOW FOOD 2010 bude vyhlášena na pražské Kampě 16. září

Slow Food Praha ve spulupráci s festivalem Česká chuťovka pokračuje druhým ročníkem soutěže v oceňování kvalitních a poctivých tuzemských potravin soutěží Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka“ SLOW FOOD 2010.

Ekotextil

Emma Watson pomohla vytvořit podzimní kolekci People Tree

Stejně jako v České republice, je i ve Velké Británii září věnováno ekologickému zemědělství a všemu BIO. Při této příležitosti uvádí People Tree na trh novou kolekci ekooděvů, na jejichž designu se podílela Emma Watson.

Biovíno

VínoBio.cz nabízí nejširší nabídku biovín na internetu

Společnost Porta solis vyšla vstříc zájmu odběratelů a milovníků vína a zahájila prodej vín z ekologické produkce koncovým zákazníkům v internetovém obchodě VínoBio.cz.

Bedýnky

Bedýnkový adresář nyní obsahuje již téměř 40 farem a klubů

V září 2010 aktualizovaný adresář Kam pro bedýnky obsahuje kompletní kontakty a popis 39 bedýnkových systémů a bioklubů v České republice. Adresář si na www.bio-info.cz od 20. dubna stáhlo nebo prohlédlo přes 15 500 zájemců.

Bio v gastronomii

Vyzkoušeli jsme za vás: MAITREA

Rozhodnutí navštívit restauraci Maitrea se zrodilo náhodou. To když jsem chtěla poobědvat v neobyčejné restauraci s přáteli v centru Prahy. Po chvilce hledání na netu byla volba jasná.

Trvalá udržitelnost

Podle studie by firmy měly manažery školit v trvalé udržitelnosti

Podle studie společnosti Accenture a UN Global Compact „86 procent ředitelů věří, že firmy by měly investovat do zlepšení vzdělávání svých manažerů tak, aby byli schopni integrovat prvky trvalé udržitelnosti do firemních strategií a provozu.“

Z výzkumu

Výzkum DEMA potvrdil, že většinu nákupu biopotravin obstará 12 procent Čechů

V souvislosti se zahájením kampaně „Září – Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství 2010“ poskytla výzkumná agentura DEMA data, týkající se zájmu českých občanů o biopotraviny.

Bio kariéra

Hledám práci v oboru BIO v Praze nebo Plzni

 

 

Vizí Bio-info.cz je lokálně ukotvený, zodpovědný a trvale udržitelný potravinový systém, který je založen na principech zdraví, ekologie, spravedlnosti a péče, a který přináší prospěch, zdraví a pohodu současným a budoucím generacím a chrání přírodní bohatství Země. Děkujeme, že nám ji pomáháte naplňovat.