KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Bio-info  informační portál, kteří chtějí žít BIO (13.9.2010)

13/09/10

Zdroj: BIO -info

Z domova

Ministr zemědělství konečně začíná odstraňovat nesmyslé předpisy

Ministr zemědělství Ivan Fuksa představil zásadní kroky ke snížení byrokratické zátěže zemědělců. Rychle se změní vyhlášky spadající do kompetence ministra. Následovat budou návrhy rozsáhlých úprav zákonů.

Ekovermes nabízí přírodní řešení pro zahrádkáře i zemědělce

Rodinná firma Karel PECL – EKOVERMES vznikla před 20 lety a zaměřila se na chov žížal a výrobu velmi kvalitního ekologického organického hnojiva – vermikompostu. Postupně rozšířila svou činnost o vývoj a výrobu kapalného rostlinného hnojiva s obsahem růstových stimulátorů.

Ze světa

USA: ministerstvo podpoří školní zahrady a vzdělávání o zdravém stravování

Americký ministr zemědělství Tom Vilsack v srpnu oznámil, že jeho úřad spustil pilotní program s názvem People’s Garden School Pilot Program (dá se přeložit jako „Školní zahrady pro veřejnost“). Program bude podporovat vytvoření a provoz školních zahrad v chudinských čtvrtích, vzdělávat studenty o zemědělství a zdravém stravování.

Zajeďte si na MARKETPLACE AUSTRIA FOOD 2010

Exkluzivní nabídkou pro obchodníky z oblasti potravin je bezesporu akce Rakouské obchodní komory s názvem „Marktplatz Österreich Lebensmittel 2010“ pořádaná ve Vídni 15. listopadu 2010, v jejímž rámci se můžete setkat s výběrem rakouských výrobců potravin a nápojů.

Prodej biopotravin v Rakousku letos rychle roste

Podle slov rakouského ministra zemědělství Niki Berlakoviche v deníku Der Standard se odbyt domácích bioproduktů v Rakousku v období mezi lednem a dubnem 2010 meziročně zvýšil o 40 procent. Spotřeba biopotravin se ve stejném období zvýšila o 30 procent. 

Bedýnky

Bedynky.cz již mají v adresáři 26 družstev

V bedýnkovém adresáři www.bedynky.cz najdete momentálně 26 družstev, které nabízejí bedýnky z 37 odběrných míst po celé zemi.

Farmářské trhy

Farmářské trhy budou i v Dolních Břežanech

Od 6. října budou každou středu odpoledne probíhat na náměstí v Dolních Břežanech farmářské trhy. Vítají i zahrádkáře.

Plzeňské farmářské trhy a kurzy vaření z biopotravin již tuto sobotu!

Již čtvrté Plzeňské farmářské trhy se uskuteční v sobotu 11. září 2010 na nádvoří hotelu Gondola od 8 do 13 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Ve stejný den se odehrají i kurzy vaření z biopotravin.  

Farmářské tržiště Jiřák již zítra

Ve středu 8. září 2010 v 8.00 hodin otevře brány Farmářského tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad také Praha 3.

Trvalá udržitelnost

Banánová farma společnosti Dole získala cenu od Marks & Spencer

Jak oznámila společnost Dole Food Company, získala jejich farma Bananito v Kostarice cenu „Plan A“ pro farmy od britského maloobchodníka Marks & Spencer.

Z výzkumu

Výzkum: ekologické farmy produkují lepší jahody a tvoří zdravější půdu

Srovnávací výzkum ekologických a konvenčních systémů pěstování jahod zjistil, že ekofarmy produkují chutnější a výživnější plody než konvenční farmy a zanechávají zdravější a geneticky rozmanitější půdu.