Slavnostní vyhodnocení soutěže o značku "REGIONÁLNÍ POTRAVINA ÚSTECKÉHO KRAJE" za rok 2010 a soutěže "O NEJLEPŠÍ REGIONÁLNÍ VÝROBEK ÚSTECKÉHO KRAJE – KRAJE PŘEMYSLA ORÁČE" za rok 2010
Vyhodnocení soutěže proběhlo dne 17.9.2010 od 12.30 hodin na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích
Soutěžilo 23 výrobců s 69 výrobky z celého Ústeckého kraje.
Přehled vítězů soutěže o značku „Regionální potravina Ústeckého kraje“
I. kategorie – mléko a mléčné výrobky
LAUŠMAN Jakub, Držovice – Čerstvý kozí sýr BIO
II. kategorie – pekařské a cukrářské výrobky
KREMEX s.r.o., Ústí nad Labem – Dolce Latte dort
III. kategorie – masné výrobky
Obchodní společnost GUSTO, spol. s r.o., Česká Kamenice – Vepřové maso ve vlastní šťávě
IV. kategorie – alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína)
Žatecký pivovar, spol. s r.o. Žatec – Baronka Premium
V. kategorie – ovoce a zelenina
RYŠAVÝ Michal – Cibule kuchyňská
VI. kategorie – ostatní výrobky
KM-PRODUKT s.r.o., Krupka – Bageta Hermína
Přehled vítězů soutěže „O nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče“
I. kategorie – mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky
1. pořadí – INPEKO, spol. s r.o., Ústí nad Labem – Chodský koláč velký
2. pořadí – KREMEX s.r.o., Ústí nad Labem – Višňový dort
3. pořadí – INPEKO, spol. s r.o., Ústí nad Labem – Dort marcipánový s fotem
II. kategorie – mléko a mléčné výrobky
1. pořadí – LAUŠMAN Jakub, Držovice – Ovčí jogurt BIO
2. pořadí – LAUŠMAN Jakub, Držovice – Ovčí sýr polotvrdý PECORINO
3. pořadí – Mlékárna Varnsdorf spol. s r.o. Varnsdorf – BIO sýr Mandava 40%
III. kategorie – lahůdky
1. pořadí – P&K Lahůdky s.r.o., Děčín – Torttila jarní
2. pořadí – P&K Lahůdky s.r.o., Děčín – Zelný salát s křenem
3. pořadí – KM-PRODUKT s.r.o., Krupka – Anglická Bašta
IV. kategorie – alkoholické nápoje mimo piva
1. pořadí – MEJSTŘÍK Josef – Likérka OKAR, Mšené-lázně – Podřipská bylinná
V. kategorie – pivo včetně nealkoholických piv
1. pořadí – Pivovar Kocour Varnsdorf s.r.o., Varnsdorf – Kocour Haka NZ Lager
2. pořadí – Pivovar Kocour Varnsdorf s.r.o., Varnsdorf – Kocour Weizenbock
3. pořadí – Pivovar Kocour Varnsdorf s.r.o., Varnsdorf – Kocour tmavý ležák
VI. kategorie – nealkoholické nápoje
nebyl přihlášen žádný výrobek
VII. kategorie – šunky
1. pořadí – Procházka spol. s r.o., Roudnice nad Labem – Cikánská šunka
2. pořadí – Procházka spol. s r.o., Roudnice nad Labem – Krůtí prsní šunka
3. pořadí – EUROEX spol. s r.o., Most – Zámecká šunka
VIII. kategorie – salámy, klobásy, párky
1. pořadí – EUROEX spol. s r.o., Most – Pikantní farmářské klobásky
2. pořadí – P&K Lahůdky s.r.o., Děčín – Ďábelské viržínko
3. pořadí – ASTUR Straškov, a.s., Mšené-lázně – Frankfurtské párky
IX. kategorie – ostatní masné výrobky a výrobky z ryb
1. pořadí – Obchodní společnost GUSTO, spol. s r.o., Česká Kamenice – Hovězí maso ve vlastní šťávě
2. pořadí – EUROEX spol. s r.o., Most – Farmářská slanina zauzená
3. pořadí – ASTUR Straškov, a.s., Mšené-lázně – Tyčinka GRIL
X. kategorie – ostatní potravinářské výrobky vč. medu a výrobků z včelího medu
1. pořadí – Bramborárna Bukovice, s.r.o., Bukovice – Knedlíky v pohodě – bramborový knedlík
2. pořadí – Bramborárna Bukovice, s.r.o., Bukovice – Brambory v pohodě – krájené
3. pořadí – Bramborárna Bukovice, s.r.o., Bukovice – Brambory v pohodě – kostičky
XI. kategorie – ovoce a zelenina
nebyl přihlášen žádný výrobek
Prezentaci z příprav těchto soutěží naleznete zde.
Zařazeno v Aktuality, Regionální potravina Ústeckého kraje 2010