KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Nová služba www.Nalok.cz zve farmáře a výrobce na internet

09/08/10

Praha, 5. srpna 2010 – www.Nalok.cz – Nakupujte lokálně, je nový portál na internetu, kde farmáři a výrobci mohou zdarma prezentovat své produkty a nabízet je tak svým lokálním zákazníkům. Cílem je pomáhat místním farmářům, podporovat lokální ekonomiku a obchod a zákazníkům nabídnout informace o nejbližším farmáři, farmářském trhu či bedýnkářské komunitě v okolí.
 

Farmáři a výrobci si na stránkách Nalok.cz mohou bezplatně vytvořit prezentaci své farmy či výroby, přidat své produkty nebo se přidat k trhům, kterých se pravidelně účastní. Zákazníci tak své lokální výrobce lehce najdou na mapě podle adresy, jednotlivých produktů a výrobků nebo podle farmářských trhů, na které se chystají. Michaela Romanová, zakladatelka projektu Nalok.cz vysvětluje, jak celý systém funguje: „Snažíme se, aby byl celý systém „Nakupujte lokálně“ co nejjednoduší na používání. Registrace je pro každého zdarma. Pokud máte svou vlastní farmu či výrobu, vytvoříte si během pár minut svou prezentaci, přidáte zajímavé informace, fotky a produkty, jež nabízíte. Velmi populární jsou teď v létě farmářské trhy, které se těší velké oblibě především v Čechách. Farmáři se tak mohou přidat k trhům, které na Naloku máme a ještě více se tak zviditelní svým zákazníkům.“ 

Každá farma či výroba má i funkci komentářů. Zákazníci tak mohou diskutovat s farmáři například o tom, jak se jednotlivé výrobky vyrábějí, jak je správně skladovat nebo na co zajímavého se v nejbližší době mohou těšit. Reklamu a další propagaci za farmáře pak dělá sám Nalok.cz. Farmáři se pravidelně objevují na Facebook stránkách nebo v týdenních emailových zpravodajích.

„Začínáme také s prodejem formou bedýnek. Farmář bedýnky naplní sezonním zbožím a zákazník si ji vyzvedle na předem smluveném místě, nebo si ji nechá doručit až domů. Na Naloku tak můžete založit svou vlastní bedýnkářskou komunitu nebo se můžete přidat k již dříve vytvořené,“ doplňuje Romanová. 

V nejbližších měsících si zákazníci budou moct zboží přes Nalok i rovnou objednat a koupit. Na adrese www.Nalok.cz/registrace se můžete zdarma zaregistrovat a začít nakupovat lokálně.

Zařazeno v Aktuality, Zpravodaje IC