KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

BIO-info – informační portál pro ty, kteří žijí BIO (23.8.2010)

24/08/10

Zdroj: BIO-info

Z domova

Bio-info.cz nabízí přehled farmářských trhů v České republice

Informační portál Bio-info.cz vám přináší přehled 35 farmářských tržnic po celé České republice.

 

Ze světa

USA: Geneticky upravená řepka šíří genetický materiál do volné přírody

Canola, neboli řepka jarní, kultivar naší řepky olejky, se v Severní Americe ve velkém rozsahu pěstuje na produkci oleje. Vědci nyní získali nové důkazy o tom, že geneticky upraveným rostlinám Canoly se extrémně dobře daří v divoké přírodě.

 

Itálie: plochy ekologického zemědělství vzrostly o 10 procent

Podle nových statistických údajů, zveřejněných organizací SINAB vzrostla vloni meziročně plocha v ekologickém zemědělství v Itálii o 10 procent.

 

Bylinkové slavnosti SONNENTORU navštívilo 7 000 návštěvníků

SONNETOR, tradiční výrobce biočajů a biokoření, otevřel minulou neděli již pošesté  svoje „sluneční brány“ v rodném sídle ve Sprögnitzu u Zwetlu, aby s rodinami a přáteli oslavil tradiční bylinkové slavnosti v rakouském Waldviertlu.

 

Fair trade

USA: pouze Fair Trade káva, čaj a cukr na kalifornské univerzitě

Kalifornská univerzita v San Diegu vydala nejpřísnější fair trade pravidla ze všech univerzit ve Spojených státech a aspiruje na získání titulu Fair Trade Univerzita dle britských pravidel. 

 

Fairtradová města budou i v České republice

Fairtradové město (Fairtrade Town) je status určený městům podporujícím fair trade. Koncept vznikl v Británii v roce 2001 a jeho využívání v Čes­ké republice připravují v letošním roce tři nevládní neziskové organizace: Asociace pro fair trade, Spo­lečnost pro Fair Trade a Ekumenická akademie Pra­ha.

 

Ekotextil

USA: Fair Trade certifikace pro oděvy a ložní prádlo

Podle TransFair USA je Fair Trade certifikace pro oděvy a prádlo prvním sociálním, ekonomickým a ekologických standardem, který přináší přímé výhody farmářům, pěstujícím bavlnu a dělníkům, kteří šijí oděvy.

 

Biopotraviny v gastronomii

Trump Hotel v Chicagu nabízí hostům biopokrm až do hotelového pokoje

Trump International Hotel & Tower® Chicago oznámil, že svým hostům nyní nabízí nové menu pokrmů pro pokojovou službu, které bylo certifikováno „BIO“ kontrolní organizací Oregon Tilth.

 

Trvalá udržitelnost

Henkel oceněn za aktivity v oblasti trvalé udržitelnosti

Americký maloobchodní řetězec Walmart již podruhé za sebou udělil společnosti Henkel cenu za udržitelný rozvoj – Walmart Sustainability Award. Společnosti Henkel se opět dostalo uznání za nejkomplexnější snahu o udržitelný rozvoj, jíž výrazně přispívá ke strategii udržitelnosti maloobchodního řetězce Walmart.

 

Bio tržiště

Koupím seno

Nabízíme ovce a jehňata z biofarmy u Prahy

Luční kvalitní seno BIO levně

Přenechám obchod zdravé výživy