KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

BIO-info – informační portál, kteří chtějí žít BIO (31.8.2010)

31/08/10

Zdroj: BIO-info

Z domova

Tipněte si a vyhrajte ceny v hodnotě více než 4 000 korun

Informační portál Bio-info.cz pro vás na Září-měsíc biopotravin připravil tipovací soutěž. Tři z vás, kteří nejlépe odhadnou, kolik návštěvníků během září zavítá na stránky www.bio-info.cz , vyhrají balík dárků od našich partnerů v hodnotě více než 4 000 korun.

Den otevřených dveří v Biomlýně

Kvapem se blíží již tradiční akce Září – Měsíc biopotravin . V letošní roce jsme pro Vás připravili skutečnou zajímavost – Den otevřených dveří v Biomlýně ! Konat se bude v sobotu 4. 9. 2010 v době od 10 do 16 hodin.

Do Sasova v sobotu nejen na biouherák

Zveme Vás srdečně na každoroční den otevřených vrat na biofarmě Sasov u Jihlavy. Součástí biozemědělského dne budou kromě prohlídky nových faremních jatek a obchůdku také drezurní soutěže, skokové soutěže a křest hříbat.

Biodožínky v Plzni již tuto neděli

Přijďte ochutnat zdravé, kvalitní a chutné biopotraviny do pivovarského dvora v Plzni Černicích. Připravujeme toho pro Vás ale ještě mnohem více! Můžete se těšit na ochutnávky biozeleniny, mléčných i masných výrobků, kosmetiky… vše v kvalitě bio.

Neděle 12. září patří Biodožínkám Country Life

V neděli 12. září 2010 se v ekocentru Country Life v Nenačovicích u Berouna uskuteční už 7. ročník Biodožínek. Součástí programu letos bude například finále soutěže Miss Kompost, jejíhož moderování se zhostí pan Jaroslav Dušek.

Ze světa

Rakousko: první v Evropě v kompostování odpadků

Rakousko kompostuje 40 procent odpadu domácností a je v tomto oboru na prvním místě v Evropské unii. Jde o téměř dva miliony tun ročně na 8,3 milionu obyvatel. Jeho sítě pro zpracování odpadu a jeho třídění se budovaly po 20 let, napsala agentura AFP.

Biokosmetika

V Praze otevřena první prodejna biokosmetiky Melvita

Biokosmetiku francouzské značky Melvita můžete od minulého týdne koupit také v České republice. První prodejna Melvita byla otevřena v Praze, další brzy přibudou.

Ekotextil

Zelená móda se etabluje

Zelená móda je stále populárnější.  Lidé z této branže se scházejí jednou za rok na výstavišti v Norimberku, na  světovém veletrhu bioproduktů BioFach.

Farmářské trhy

Na Karlínském trhu nejvíce zaujala mlékomat a čerstvé maliny

Start sobotních trhů v Karlíně provázel déšť a chladné počasí. Paradoxně se hned po skončení trhů rozzářilo slunce a byť poněkud churavě, přeci jen rozsvítilo věže na karlínském kostele sv.Cyrila a Metoděje.

Karlínské farmářské trhy od konce srpna každý týden

S ideou návratu ke středověkým trhům, které se konaly v okolí kostelů, a nabízely nejen možnost kvalitního nákupu, ale i společenského kontaktu či poskytnutí přístřeší při nepřízni počasí chudým i bohatým, byla 28. srpna 2010 v Karlíně zahájena nová tradice – každou sobotu se sem sjedou zemědělci, aby nabídli garantované české a moravské, produkty.

Farmářský trh v Holešovícké tržnici nabídl i salám s černým lanýžem

Farmářský trh v Holešovické tržnici, který se konal v sobotu 28. srpna od časného rána, nabídl návštěvníkům i salám s černým lanýžem. Jedná se o specialitu, kterou vyrábí v ČR jediný výrobce.

Pozvánka na třetí farmářské trhy v Plzni

Již třetí Plzeňské farmářské trhy se uskuteční v sobotu 28. srpna 2010 na nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) od 8 do 13 hodin . Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad. 

Bio v gastronomii

Vyzkoušeli jsme za vás: MAMACOFFEE

Už tolikrát jsem si říkala, že musím do Mamacoffee zajít. Poutače fair trade a bio na mě působí magicky. Nepiji ale kávu, a tak mi přišlo barbarské zajít si do takového podniku a neobjednat si ani jednu z nabízených káv, natož ji pak hodnotit. Tentokrát mám sebou ale dva kávomilce a já se chystám na ochutnávku tamních domácích sladkostí. 

Ekologické zemědělství

Analýza sektoru ekologické produkce potravin v EU

Evropská komise – Generální ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova uveřejnilo v červnu studii pod názvem “ An analysis of the EU organic sector ” – Analýza sektoru ekologického zemědělství v EU.

Bio osobnost měsíce

Září 2010: Hana Zemanová

Autorka biokuchařek, spolumajiteka Biopekárny Zemanka a propagátorka biopotravin.

 

Bio tržiště

Koupím jalovice zástav

Koupím seno

Nabízíme ovce a jehňata z biofarmy u Prahy