KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

BIO-info – zpravodaj (27.7.2010)

28/07/10

Portál pro snadnější marketing BIO potravin

Z domova

Z jídla zmizí jen malá část chemických látek

Výrobci potravinářských barviv musí od minulého týdne na obalu jednotlivých výrobků uvádět přítomnost některých přídavných látek, které prodlužují dobu jejich trvanlivosti, upravují a zvýrazňují chuť a barvu.

Máte volné peníze? Investujte je do biopodnikání

Máte volné finanční prostředky a chcete je investovat eticky, namísto aby ležely u bank, které je použijí jakkoliv a často i protichůdně k Vašim názorům?

Na Vysočině vznikla databáze výrobců typických produktů kraje

Základní informace a kontakty na 48 regionálních firem nabízí databáze výrobců typických výrobků z Vysočiny, kterou v těchto dnech na svých webových stránkách zpřístupnil krajský úřad.

Ze světa

Film The Future of Food nyní zdarma ke zhlédnutí

Společnost Lily Films nyní na svých webových stránkách umožňuje shlédnutí průkopnického dokumentárního filmu The Future of Food (Budoucnost jídla), režisérky Deborah Koons Garcii.

Farmářské trhy

První farmářské trhy v Příbrami slavily úspěch

Včera jsem s celou rodinou navštívila 1. farmářské trhy v Příbrami. Díky zprávám z facebookové skupiny Farmářské trhy Příbram jsem tento den nemohla minout bez povšimnutí.

Kouzelná chuť českých a moravských meruněk na Farmářském tržišti Kubáň

Co kraj, to jiná chuť meruněk. Na Kubánském náměstí na Farmářském tržišti Kubáň se scházejí meruňky ze všech koutů Čech.

Pozvánka na sobotní Farmářské trhy Obora v Příbrami

Chceme pozvat všechny vyznavače čerstvé zeleniny, ovoce a dalších dobrot, ba i pouhé zvědavce, na první Farmářské trhy Obora v Příbrami.

Tuto sobotu na Kulaťáku: „OCHUTNEJTE TRHY!“

V sobotu 24.7. od 8:00 do 14:00 budou farmářské trhy na kulaťáku ve znamení léta – Na trhu si kromě spousty čerstvých domácích potravin, ovoce z českých zahrad a zeleniny, můžete vybírat ze speciálního Farmářského menu připraveného ze surovin farmářů.

Bio v gastronomii

Jamie Oliver požaduje větší vládní podporu pro revoluci ve školním stravování

Jamie Oliver, kuchařská televizní hvězda, vyzývá ministry nové britské vlády, aby investovali do školního stravování další peníze.

Ekozemědělství

Pěstování biopotravin se v EU těší rostoucí oblibě

Ekologické zemědělství je v Evropské unii populárnější a populárnější. A to tak moc, že unijní trh není schopen neustále rostoucí poptávku Evropanů po biopotravinách uspokojovat.  

Ekotextil

Projekt „Cotton made in Africa“

Společnost Tchibo zahájilo společně s nadací Aid by Trade Foundation školní projekt v africkém Beninu.

Trvalá udržitelnost

Sodexo přichází s novým programem společenské odpovědnosti

Společnost Sodexo se už od svých počátku soustředí na zvyšování kvality každodenního života – pro své zaměstnance i zákazníky a ve všech místech, kde působí.

 

Z výzkumu

Studie zjistila, že ekologické zemědělství podporuje biodiverzitu a zvyšuje výnos

Tým výzkumníků z amerických univerzit Washington State University a University of Georgia zjistil, že praktiky používané v ekologickém zemědělství zvyšují biologickou rozmanitost (biodiverzitu) mezi užitečnými dravci, hubícími škůdce.

 

Rozhovory

Rozhovor Bio-info: Eva Pipalová

Na český trh s kontrolovanou přírodní kosmetikou nedávno vstoupila francouzská značka biokosmetiky Melvita. Značka Melvita je vlastněna společností L’Occitane.  

 

Bio tržiště

Luční kvalitní seno BIO levně

Přenechám obchod zdravé výživy

Poptáváme zeleninu v Pelhřimově

Nabízíme jehňata a kůzlata masného plemene

Nabizime vojtěškové a luční seno v BIO kvalitě