KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Vysvětlení k funkci Požadavky na změnu ve stájovém registru – Portál farmáře

09/06/10

Zdroj: MZe

Na základě četných dotazů chovatelů uvádíme vysvětlení k nové funkci Požadavky na změnu ve stájovém registru zvířat, respektive ke změnám indikovaným pod odkazem Počet nevyřízených požadavků. Detailní informace zjistíte proklikem na nadpis novinky.

Funkcionalita porovnávání rozdílů kmenových dat zvířat mezi stájovým registrem a ústřední evidencí byla zavedena s cílem udržovat data ve stájovém registru aktuální vůči ústřední evidenci a současně usnadnit chovatelům práci (např. se zápisem plemene narozených zvířat).

Synchronizace mezi stájovým registrem a ústřední evidncí se provádí kontrolou těchto kmenových dat zvířete: plemeno zvířete, otec zvířete (Linie-Registr), datum narození, ušní známka matky. Zjištěné rozdíly jsou uvedené na záložce "Požadavky na změnu". Opravu lze uskutečnit jednotlivě pro konkrétní zvíře nebo hromadně pro všechny. Identifikace rozdílu je uvedená ve sloupci Detail.

K rozdílům může dojít z různých příčin např. tak, že chovatel, který neimportoval zvíře, opíše chybně datum narození z průvodního listu, nebo u narozeného zvířete nevyplní otce zvířete popřípadě neopraví kmenové údaje u zvířete, ke kterému je hlášeno doplnění původu. Rovněž ke rozdílům může dojít, pokud u zvířete došlo k opravě nahlášeného pohlaví anebo zvíře bylo dodatečně dohlášeno do ÚE kódem pohybu 27 nebo 28 (pouze pro skot). Takové rozdíly ve stájovém registru mohou nastat, i když chovatel nedostal "chybník" z ústřední evidence např. plemeno zvířete se doplní z plemenářské databáze před vytištěním PLS.

V případě nejasností se neváhejte obrátit na helpdesk@mze.cz.

Zařazeno v Aktuality, Zpravodaje IC