KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Pozvánka na mezinárodní soutěž v orbě (16. 18.9.2011)

14/05/10

 Zdroj: Krajský úřad Ústeckého kraje

 

Původní dokument zde

 

Zasíláme Vám nabídku na zapojení se do mezinárodní soutěže.

 

Tentokráte přichází z Asociace mladých zemědělců z francouzského regionu Bas-Rhin, Alsasko. Jedná se o soutěž v rámci národního a evropského finále v orbě, která se uskuteční v září 2011.

 

Asociace mladých zemědělců je odborné zemědělské družstvo, které se věnuje ochraně a podpoře kariéry zemědělců. Při provádění této propagační práce pořádá mnoho akcí, abychom tak představili své aktivity široké veřejnosti.

 

V roce 2011 budou mít na starosti organizaci národních a evropského finále v orbě, které se bude konat v pátek 16. září a neděle 18. září 2011. Tato výjimečná událost, největší pro zemědělské odborníky, představuje unikátní a neobvyklý způsob, jak diskutovat o tomto oboru činnosti. V souvislosti s touto soutěží, která není moc dobře známa široké veřejnosti, bude zřízena slavnostní vesnice. V této vesnici budou různé činnosti a také zástupci zemědělského sektoru.


Taková událost má vliv nejen na regionální úrovni, ale i na národní a evropské úrovni. Během tří dnů konání akce se očekává 150.000 návštěvníků, kteří se shromáždí na více jak 100 hektarech.


Kromě dalších činností bude vytvořena evropská vesnice, kde bude zastoupena většina evropských zemí. Každá z nich bude předvádět a / nebo seznamovat se svým regionem, zemědělstvím, výrobky a tradicemi, jedním slovem: svou identitu. Pro dosažení tohoto cíle je plánováno věnovat prostor každé zemi. Tato evropská vesnice bude jedinečnou příležitostí pro návštěvníky k poznání mnoha evropských zemí za jeden den!


V současné době je projekt ve fázi příprav. Asociace mladých zemědělců ocení, pokud s nimi budete sdílet Vaše nápady.

 

Více informací naleznete níže a v příloze a na vyžádání také u Nathalie ILTIS (Tél. 03.88.19.17.01, E mail: jeunes-agriculteurs-67@wanadoo.fr).

 

Pokud budete mít k soutěži jakékoliv otázky, neváhejte se obrátit i na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu.

 

S přáním pěkného dne

 

 

Ing. Markéta Pokorná

zástupce Ústeckého kraje v Bruselu

 

Krajský úřad Ústeckého kraje

Odbor Kancelář hejtmana

 

tel: +32 2 2139 510

fax: +32 2 2139 511

mobil BE: +32 475 842 489

mobil CZE: +420 737 354 513

e-mail: brusselsoffice@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz