KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Do LPIS a EPH doplněny odpočítatelné plochy

23/04/10

Do aplikací registru půdy a EPH byl doplněn nástroj na evidenci odpočítatelných ploch pro hnojení a aplikaci POR. Bližší informace zjistíte po prokliku nadpisu novinky.

Nová funkcionalita pro evidenci odpočítatelných ploch vznikla z důvodu jednoduššího vedení evidencí aplikací hnojiv a POR.

Odpočítatelné plochy jsou zadávány na zemědělské parcely v LPIS, a to v detailu parcely na záložce Odpoč. plochy. Uživatel si může vybrat ze 3 typů odpočítatelných ploch:

  • krajinné prvky
  • pásma kolem vodních toků
  • ostatní plochy

U pásem vodních toků je přitom možné jich zadat více a rozlišit je šíří pásma (např. 3 m, 25 m apod.).
Zadané odpočítatelné plochy se pak nabízí v hlavičce zadávacího formuláře pro aplikaci hnojiv a POR. Uživatel může poklikem na červenou šipku provést odpočet příslušné plochy z aplikované výměry. Funkcionalita není udělána striktně, t.j. uživatel může a nemusí odpočet výměry udělat. Vždy záleží na konkrétní situaci, druhu hnojiva, POR apod.

Zatím je funkce odpočítání ploch doplněna na formulář zadávání aplikací nad parcelami. V dalších dnech bude doplněna i na formulář areálů a v případě požadavků uživatelů i na formulář pastev.

 

Zařazeno v Aktuality, Zpravodaje IC