KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Upozornění ČSÚ na zápisy do nepravých registrů ekonomických subjektů

19/03/10

Český statistický úřad (ČSÚ) v minulých dnech obdržel informace, že některé podnikatelské subjekty dostávají od soukromých společností nabídky k „registraci nově vzniklého podnikatelského subjektu“, přičemž je v hlavičce zasílaného formuláře uveden Registr ekonomických subjektů.

 

Zasílaný formulář je stylizován do podoby nápadně připomínající oficiální výpis ČSÚ z registru ekonomických subjektů včetně použitého typu písma.

Tyto nabídky jsou zpravidla vázány smlouvou a požadují po oslovených firmách poplatky v řádu až desítek tisíc korun.

Tyto nabídky však nemají nic společného s Registrem ekonomických subjektů, zřízeným podle zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, jehož vedením je pověřen ČSÚ.

Český statistický úřad prohlašuje, že s žádnými soukromými firmami, které za úplatu nabízejí zápis do registru podnikatelských nebo ekonomických subjektů, nemá nic společného. Veškeré nové a změnové zápisy do Registru ekonomických subjektů, vedeného ČSÚ podle citovaného zákona, jsou prováděny bezplatně.

Zákon č. 89/1995 o statistické službě si můžete ověřit na webových stránkách ČSÚ: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/zakon_o_statni_statisticke_sluzbe .

 

Zdroj: Český statistický úřad, 16. 3. 2010

 <!–

–>

Zařazeno v Aktuality